Mersin’de düzenlenen Yörük Kültürü Aşçılık festivalinde Halfetili öğrenciler Altın Madalya ile döndüler.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Toros Üniversitesi iş birliğinde Mersin Darısekisi’nde düzenlenen Yörük Kültürü ve Gastronomi Günleri Festivali’nde Halfeti Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı 1. Sınıf öğrencilerinden Cuma Yıldız ve Ergün Demir altın madalya, Fevziye Kayalı ve Zinnur Kaya gümüş madalya, Işıl Karacık ve Hilal Yıldız ise bronz madalya kazanarak kategorideki tüm ödülleri aldılar.

Yörük kültürüne ait ana yemeklerin geleneksel veya modernize sunumu kategorisinde gerçekleşen ve yoğun ilgi gösterilen yarışmada öğrenciler tabakları festivale katılanlar ve jüri tarafından tam not aldılar.

Etkinlik boyunca workshop, ana yemek yarışması ve söyleşilere katılan Halfeti Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı öğrencilerimiz, bilgi ve lezzet dolu bir gün geçirdi. Workshop kısmında deneyimli şeflerin Yörük kültürüne ait hazırladıkları yemekleri öğrenme fırsatı buldu. Etkinliğin söyleşi bölümünde ise Halfeti Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Dr. Mehmet Fatih Kayran ‘Coğrafi İşaretlemenin Geleneksel Ürünlerin Tanıtımında Önemi’ konusunda söyleşi gerçekleştirdi.

Fırat'ı Siyanüre Boğan Madenin Faaliyeti Durduruldu Fırat'ı Siyanüre Boğan Madenin Faaliyeti Durduruldu

Şenlik sonunda katılım belgelerini alan Aşçılık programı öğrencileri hem teorik hem de pratik uygulamaları kapsayan kişisel ve mesleki gelişimleri açısından katkı sağlayan bir etkinlikte bulunmaktan dolayı mutluluklarını dile getirdiler.