Geçtiğimiz hafta sonu yapılan Şanlıurfa Baro Başkanlık seçimini kaybeden adaylardan Avukat Halil Olgun, seçimde başkan seçilen Avukat Abdullah Öncel’in başkan seçilmesine hakkındaki bir soruşturmadan dolayı ret edildi

Şanlıurfa Barosu Başkanlık Seçimlerinde 6 başkan adayından biri olan ve seçimi kaybeden Avukat Halil Olgun, yaptığı itirazdan dolayı sosyal medya hesaplarından şahsına yönelik yapılan hakaret içerikli yorumlar için yasal yollara başvuracağını açıkladı.

Halil Olgun sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yaptığı paylaşımda “Yapmış olduğum itirazı alçak, onursuz kin kusmak, olarak gören şahsıma küçük düşürücü yorumlar yapan sosyal medyadan beni etiketleyerek açık açık hedef olarak gösterenlere yasal yollara başvuracağımızı bildiriyoruz. Eleştiri bir kültürdür bunu benimsemek ayrı bir kültürdür.” İfadelerini kullandı.

Viranşehir’e Saatlerdir Elektrik Verilemiyor! Viranşehir’e Saatlerdir Elektrik Verilemiyor!

Bu arada hafta sonu yapılan Şanlıurfa Barosu Başkanlığı seçiminde mevcut başkan Avukat Mehmet Velat İzol, Avukat Abdullah Öncel, Avukat Reşit Tartış, Avukat Halil Olgun, Avukat Eyyüp Sabri Tinaş ve Avukat Bülent Kurt’un listeleri yarışmıştı. Av. Abdullah Öncel 335 oyla Şanlıurfa Baro Başkanı seçilmişti.

Şanlıurfa Barosu seçim sonuçlarına göre adayların aldığı oylar şöyle;

Av. Abdullah Öncel 335
Av. Halil Olgun 275 
Av. Velat İzol 228 
Av. Reşit Tartış 177 
Av. Eyüp Sabri Tinaş 126 
Av. Bülent Kurt 106