Haliliye'de Kültür Evleri Çalışmaları Sürüyor

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol tarafından kırsal mahallelerde başlatılan çok amaçlı kültür evleri inşaatları tamamlanarak, kalıcı eserler mahalle sakinlerinin hizmetine sunuluyor.

27-08-2018 11:27

Hafta sonu mesaisini kırsal mahallelerde geçiren Demirkol, 8 kırsal mahalleyi ziyaretlerde bulundu. Anaz, Mamuca, Emirler, Bakımlı, Çiçekli, Mağaracık ve Kalecik kırsal Mahallelerini ziyaret eden Başkan Demirkol, bu mahallelerde mahalle sakinleriyle bir araya gelerek, mahallede yapılan çalışmalara ilişkin görüştü. Demirkol’un kırsal mahalle ziyaretlerinin son durağı ise Altındamla Mahallesi oldu. 
Kültür evi inşaatında inceleme yaptı 
Altındamla kırsal Mahallesinde, Mahalle Muhtarı Mehmet Emin Yabir ve mahalle sakinleri tarafından karşılanan Demirkol, mahallede yapımında sona gelinen çok amaçlı kültür evi inşaatında incelemelerde bulundu. Başkan Demirkol, engellilerin giriş ve çıkışı da dahil, her türlü detayın düşünülerek yapıldığı tesisin inşaatıyla ilgili Fen İşleri Müdürlüğünün teknik ekibinden çalışmalara ilişkin bilgiler aldı. 
Mahallelerinde yapımında sona gelinen çok amaçlı kültür eviyle ilgili açıklama yapan Mahalle Muhtarı Mehmet Emin Yabir, “Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, göreve geldiği günden beri hep ilklere imza atıyor. Bizim kültürümüzde yer alan taziye ve düğünler, eskiden çadırlarda yapılıyordu ve çok zorluk yaşıyorduk. Sağolsun, başkanım göreve geldiğinde bu çok amaçlı kültür evlerinin yapılmasını sağladı. Bizim, Altındamla Mahallesinde de, bir tane yapılıyor. Son rötuşlar kaldı. Bu tesisi, hem iyi günümüzde hem de kötü günümüzde kullanacağız. Başkanımıza geldiği için yaptığı hizmetler için çok çok teşekkür ediyorum” dedi. 
“Çok amaçlı kültür evlerini adalet içerisinde yapıyoruz” 
Demirkol da, yaptığı açıklamada çok amaçlı kültür evlerini kırsal mahallelerde bir adalet içerisinde yaptıklarının vurguladı. Daha önceden nüfusu 300 ve üzerinde bulunan mahallelere benzeri tesisler yapılarak, hizmete sunulduğunu anlatan Demirkol, şimdi ise nüfusu 200 ve üzerinde bulunan mahallelerde çalıştıklarını söyledi. Demirkol, "Haliliye Belediyesi olarak kırsal ve kent merkezi ayrımı gözetmeden, hem kent merkezinde hem de kırsal mahallelerimizde 2014 yılından bu tarafa hizmet etmekteyiz. Kırsal mahallelerimizde çok amaçlı kültür evleri inşa ediyoruz. Bu çok amaçlı kültür evlerimiz, gerektiğinde eğitim amaçlı, nişan ve düğün törenlerinde ve acılı günlerinde de taziye evi olarak kullanılmaktadır. Şuanda, Altındamla kırsal Mahallemizde yapmış olduğumuz çok amaçlı kültür evinin inşaat çalışmalarını yerinde inceledik. İnşaatımız bitmek üzere, çok yakın bir zamanda halkımızın hizmetine girecek. Kırsal mahallelerimizde çok amaçlı kültür evlerini bir adalet içerisinde yapıyoruz. Daha önce nüfusu 300 ve üzeri olan mahallelerimizde yaptık ve hizmete sunduk. Şuanda da, nüfusu 200 ve üzerinde olan kırsal mahallelerimizde bu çalışmalarımız devam ediyor ve bitme aşamasına gelmiştir” diye konuştu. 
 

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.