19-Ocak-2022 - Çarşamba

Haliliye’de Muhtar Evleri Proje Çalışmaları Devam Ediyor

Haliliye’de muhtar evleri çalışmaları sürüyor

31-08-2018 16:46

Haliliye’de ihtiyaç duyulan tesislerin yapım çalışmalarından biri olan muhtar evleri projesi devam ediyor. Muhtar evi olmayan mahallelere, muhtar evleri yapan Haliliye Belediyesi, Süleymaniye Mahalle Muhtarlığının yapımını tamamladı. Süleymaniye Caddesinde yapımı tamamlanan muhtarlık için açılış töreni düzenlendi. Törene Demirkol, belediye meclis üyeleri, Türkiye Mahalle Muhtarları Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı ve Ertuğrul Gazi Mahalle Muhtarı İbrahim Halil Haktankaçmaz, Süleymaniye Mahalle Muhtarı Salih Dağ, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı. 
“Muhtarlarımız elimiz ayağımız” 
Açılış töreninde konuşan Demirkol, mahalle muhtarlarının bulundukları mahallelerde devletin ve Haliliye Belediyesinin temsilcileri olduğunu vurguladı. Muhtarların, bulundukları mahallede elleri, ayakları olduklarının vurgulayan Demirkol, “Halkımızın devletle karşılaştığı ilk resmi kurumlar, muhtarlıklarımızdır. Eğer muhtarlarımızın hizmet ederken fiziksel olarak ne kadar iyi mekanlarda hizmet ederlerse, halkımız o hizmetleri daha seri alacaktır. Halkımız o hizmetlerden daha sonrasında yine faydalanacaktır. Muhtarlarımıza geçmiş dönemde bilgisayarlar dağıttık ve muhtarlarımız o bilgisayarlarla halkımıza hizmet ediyor. Muhtarlar, bulundukları mahallede devletin, Haliliye Belediyesinin temsilcisidir. Muhtarlarımız, bulundukları mahallede elimiz ayağımız, gözümüz kulağımızdır, dilimizdir” şeklinde konuştu. 
“Yeni tesisleri ilçemize kazandırıyoruz” 
Yarı olimpik yüzme havuzu inşaatının tamamlandığını ve Kadın Yaşam Merkezi ile Gençlik ve Kültür Merkezi inşaatlarının da devam ettiğini aktaran Demirkol, “Mahallelerimizde çeşitli tesisler yapıyoruz. Bu tesislerimiz, gençlerimizin hizmetine girecek. Devteşti Mahallemizde, yüzme havuzu yaptık ve inşaatı tamamlandı. Çok yakın bir tarihte, kış yaz gençlerimizin istifade edeceği, spor yapacağı bir tesisi hizmete sunacağız. Devteşti Mahallemizde, tüm Haliliye’ye, tüm Şanlıurfa’ya hizmet edecek dev bir eser yapıyoruz. 17 bin 600 metrekare inşaat alanı olan, kadınlarımızın ve çocuklarımızın birlikte eğitim göreceği, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın meslek sahibi olacağı, kadınlarımızın gerektiğinde okuma yazma öğreneceği bir merkez olacak. Kadınlarımızın, yine aynı şekilde el sanatları ve el işiyle meslek edinme noktasında kullanılacak eğitim salonlarımız olacak. Anne ile çocuğu aynı mekanda ders görecek. Gençlerimizin hizmetine sunmak üzere devam eden inşaat çalışmalarımızla bir gençlik merkezi inşa ediyoruz. Bu merkezimizde 3 kat yerin altında otopark olacak şekilde, gençlerimizin eğitim göreceği salonlar olacak. İnşaat çalışmaları hızla ilerlemektedir. Sizlere, en iyi şekilde hizmet etmeye devam ediyoruz. Haliliye Belediye başkanı olarak sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır. Sizler, o kadar büyük bir destek sağladığınız ki, 2014 yılında bizi Türkiye’de en yüksek oranda oy alan ikinci belediye yaptınız” diye konuştu. 

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.