27-Ekim-2021 - Çarşamba

Haliliye'de Vatandaşlara Aşure İkramı

Haliliye Belediyesi, Muharrem Ayının 10’uncu günü olan Aşure Günü dolayısıyla ilçe genelinde 10 bin kişilik aşure ikramında bulundu. 

21-09-2018 17:38

Aşure Günü dolayısıyla Haliliye Belediyesi tarafından aşure ikramı, ilk olarak Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde yapıldı. Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsünde aşure dağıtımıyla ilgili program düzenlendi. 
Programa, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Recep Çiğdem ve Prof. Dr. Ali Sarıışık, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Salih Saraç, öğrenciler ve akademisyenler katıldı. Doç. Dr. Hüseyin Akpınar tarafından verilen ilahi konseriyle başlayan programın açılışında konuşan Demirkol, Muharrem Ayının önemine vurgu yaparak, tüm İslam aleminin Aşure Gününü de tebrik ettiğini söyledi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çiğdem de, Aşure Gününü tebrik ederek, üniversitede yaptıkları etkinlikten dolayı Demirkol’a teşekkür ettiklerini söyledi. Konuşmaların ardından yapılan dua ile birlikte aşure dağıtımı gerçekleştirildi. 
Binlerce vatandaşa aşure ikram edildi 
Aşure Günü dolayısıyla düzenlenen programların üçüncüsü de, Rabia Meydanında gerçekleştirildi. Vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilen aşure dağıtım etkinliğine Demirkol ve eşi Adile Demirkol’un yanı sıra, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar, AK Parti 24, 25 ve 26’ncı dönem Milletvekili Metin Külünk, AK Parti teşkilat başkanları ve üyeleri, meclis üyeleri ve bürokratlar katıldı. 
Vatandaşlara aşure ikramı yapıldıktan sonra program sona erdi. 

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.