02-Aralık-2021 - Perşembe

Harran'da Eğitim Seferberliği

Harran Kaymakamı Ömer Faruk Çelik’in başlatmış olduğu eğitim kampanyası kapsamında ilçede okula gitmeyen öğrenci kalmayacak.

20-10-2018 14:19

Harran ilçesinde eğitim seferberliğini  yaymak ve her kız çocuğunu okullu yapmak adına Harran Kaymakamı Ömer Faruk ÇELİK, kız çocuklarının mektuplu çağırısı üzerine ailelerine ev ziyaretinde bulundu.
Kız çocuklarının eğitiminin önemi konusunda farkındalık oluşturmak için tek tek ailelerle bir araya gelen Kaymakam Ömer Faruk ÇELİK, kız çocukların okula gönderilmesi yönünde aileleri teşvik ediyor.
Türkiye genelinde eğitimle ilgili yapılan tüm çalışmalara rağmen bölgede halen okuma çağına gelmiş çocuklarını okula göndermeyen ailelerin olduğunu belirtenKaymakam Ömer Faruk Çelik, sorunun çözümü için sürekli mesai harcanmasının gerektiğini dile getirdi.
KAYMAKAM ÇELİK; İLK ÖNCELİĞİMİZ EĞİTİM
Kaymakam Çelik; ‘’Köylerimizin her türlü ihtiyaç ve sorununda, İlçe daire amirlerimizle gerçekleştirdiğimiz köy ziyaretlerimizde köylerimizin ve vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret ediyor, köylerimizin eksik ve sıkıntılarını yerinde tespit ediyoruz.
Aynı zamanda bu konuda toplumsal bilincin geliştirilmesine ve yapısal sorunların giderilmesine yönelik faaliyetlerin de devam edeceğini dile getiren Kaymakam ÇELİK; İlçemiz merkez ve köylerinde okuma-yazma bilmeyen kimsenin kalmayacağını, Ekonomik olarak okula gidemeyen öğrencilerimizin ise eğitim masraflarının karşılanarak eğitime kazandırılacağını’’ ifade etti.
 

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.
urfalı
savaş mağduru çocukların eğitimine destek olan sivil toplum kuruluşlarına teşekkürler