02-Aralık-2021 - Perşembe

Harran Kültür Merkezi Çalışmaları Devam Ediyor

Harran'da kültür merkezinin inşaat çalışmaları sürüyor.

14-09-2018 12:35

Harran'da kültür merkezinin inşaatında çalışmalar devam ediyor. Belediye hizmetlerinin, sadece kanalizasyon ve su isale hatları ile yol çalışmaları olmadığını dile getiren Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, “İlçemizin sosyal ve kültürel kalkınmasına da katkı sağlama prensibiyle hareket ediyoruz” dedi.
Harran Kültür Merkezi projesinin de, ilçenin sosyal ve kültürel kalkınmasında önemli rol oynayacak hizmetlerden biri olduğuna değinen Özyavuz, “İnşaatına bir süre önce başlanan ve yapımı süren Harran Kültür Merkezimiz, toplamda 7 bin 700 metrekarelik alan üzerinde oluşuyor. Merkezimizde, 15 derslik sınıfları ve atölyeler, çok amaçlı salonlar ve sahne alanlarının yanı sıra 40 araçlık otopark yer alacak. Engelli vatandaşlarımızın da rahatlıkla giriş çıkış yapabilecekleri düzenlemelerin unutulmadığı merkezimiz, geleceğimizin teminatı gençlerimizin yeni adresi olacak” ifadelerini kullandı.
Kültür merkezi gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutacak
Harran Kültür Merkezi’nin, gençlerin uyuşturucu ve diğer tüm kötü alışkanlıklardan korunması bakımından önemli bir işlevi yerine getireceğini ifade eden Özyavuz “Kültür merkezlerinin amacı, toplumsal yaşamın gerektirdiği etkileşimlere ortam sağlamak, sosyal ve kültürel faaliyetleri bir bütünlük içerisinde bir araya getirmektir. Eğitim, dinlence ve eğlence gibi etkinlikler için kurulmuş olan bu yapıların aynı zamanda geçmiş ile ilgili kültür değerlerin gelecek nesillere tanıtılması ve öğretilmesinde rol üstlenmektedir. Bunun yanı sıra çağdaş sanatların tanıtılması ve yaşatılmasına imkân tanıyan kültür merkezleri, geleneksel kültür etkinliklerinin temsilinde de önemlidir. Zengin tarihsel geçmişiyle çok çeşitli kültürlerin gelişmesine sahne olan ülkemizin bu özelliği dikkate alındığında, kültür merkezi yapılarının önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır” şeklinde konuştu.
 

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.