Harran Üniversitesine rektör olmak isteyen 35 aday akademisyen, geçtiğimiz günlerde Yüksek Öğretim Kurumu’na(YÖK) çağırılarak mülakatlarının yapıldığı öğrenildi. Sırayla YÖK Başkanı ve üyelerin karşısına çıkan adaylar, YÖK’ün mülakat ve anket yöntemi ile rektör belirleme sürecini olumlu karşılıyor.

Siverek Oto Galericiler Sitesi'nin Çatısı Çöktü Siverek Oto Galericiler Sitesi'nin Çatısı Çöktü

Bu arada Şanlıurfa dışından da Harran Üniversitesi’ne rektör olmak için 4 adayın YÖK’e müracaat ettiği bildirilirken Harran Üniversitesine rektör olmak isteyen toplam 39 aday arasında seçilen 5 isminin Cumhurbaşkanlığına sunulduğu öğrenildi. 

Bu arada Harran Üniversitesine rektör olmak için en fazla müracaat bir önceki dönem de olmuştu. Tam 51 aday YÖK’e, Harran Üniversitesi rektörü olmak için başvuruda bulunmuştu.

Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu isimler dışından adaylık başvurusunda bile bulunmayan Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik’i rektör olarak atamıştı. Görev süresi dolan ve 1 Ocak 2023 tarihi itibariyle emekli olmaya karar veren Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, rektörlüğü bırakmak için gün sayıyor.