Harran Üniversitesi 9 farklı ülke üniversitelerinin katılımı ile “4th. International Staff Week” Dördüncü Uluslararası Personel Çalışma Haftası başladı.

Harran Üniversitesi AB Erasmus+ Kurum Koordinatörlüğü tarafından “4th. International Staff Week” Dördüncü Uluslararası Personel Çalışma Haftası, 9 farklı ülke üniversitelerinin katılımı ile yapılıyor.

Türkiye’nin uluslararasılaşma stratejisi bağlamında yapılan toplantılar neticesinde ikili anlaşmaların, personel ve öğrenci hareketliliklerinin arttırılması hedeflenirken, çok partnerli Avrupa Birliği Projelerinin geliştirilmesi adına toplantılar gerçekleştiriliyor.

Bu toplantılar doğrultusunda Ziraat Fakültesi Dekanlık toplantı salonunda yapılan programa, Rektör Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nihat Denek, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Çullu, Erasmus+ Kurum Koordinatörü Doç. Dr. Ayşe Cebeci Manğal, akademisyenler ve farklı uluslararası üniversite temsilcileri katıldı.

Şanlıurfa Valiliğinden Şüpheli Paket Açıklaması Şanlıurfa Valiliğinden Şüpheli Paket Açıklaması

Rektör Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Çullu ve Erasmus+ Kurum Koordinatörü Doç. Dr. Ayşe Cebeci Manğal’ın selamlama konuşmalarıyla başlayan program, 9 farklı ülkeden gelen konuklara Şanlıurfa ve Harran Üniversitesinin tanıtım videosunun izletilmesiyle ile devam etti.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik konuşmasında: “her türlü uluslararası iş birliğine açık olduklarını ve özellikle ortak projelerin geliştirilmesini destekleyeceklerini ve üniversite olarak her zaman yenilikçi projelere önem veriyoruz” dedi.

Erasmus+ Kurum Koordinatörü Doç. Dr. Ayşe Cebeci Manğal ise, dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Erasmus Personel Çalışma Haftası süresince gerçekleştirilecek etkinliklerin üniversitemizin yeni uluslararasılaşma stratejisini destekler şekilde daha fazla öğrenci ve personel hareketliliğini arttıracak yeni anlaşmaların yapılmasına zemin hazırladığını bunun yanı sıra çok ortaklı yeni projelerin geliştirilmesine de fırsatlar yaratacağını belirtti.

Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Çullu’da, kendi tecrübelerinden bahsederek Erasmus programının yükseköğretim açısından önemine değindi. Açış konuşmalarının ardından Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik farklı ülkelerden gelen temsilcilerle bire bir ilgilenerek bilgi alışverişinde bulundular.

 Etkinliğe Fransa’dan Sorbonne Paris Nord Üniversitesi, Portekiz’den University of Lisbon, İtalya’dan University of Insubria, University for Foreigners of Perugia, Polonya’dan University of Gdansk, University of Life Sciences in Lublin, Macaristan’dan University of Pannonia, Romanya’dan, University of Timisoara, University of Dunarea de Jos of Galati ve University of Agriculture Sciences Napoca, Bulgaristan’dan Medical University of Plovdiv gibi çeşitli üniversitelerden toplam 9 farklı ülkeden 15 farklı üniversitenin katılımı ile gerçekleşiyor.

 Tüm hafta boyunca devam edecek programda, üniversitemiz ile uluslararası üniversitelerin arasında Erasmus çerçevesinde iş birliğini artırmak, bölümler arası öğrenci ve hoca değişimi ile ilgili anlaşmalar yapılması amaçlanıyor.