24-Ocak-2022 - Pazartesi

Harran Üniversitesi'nden 2 Akademisyenin Projesine TUBİTAK’tan Destek

Şanlıurfa’da Harran Üniversitesi "Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı" kapsamında 2021 yılı 2. döneminde iki akademisyenin projeleri, bilimsel olarak desteklenmesine karar verildi.

08-01-2022 17:44

Bu kapsamda 2021 dönemi itibari ile TÜBİTAK 1002 ve KOGSEB projesi kabul edilen Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Kılıç "Karbondioksitin (CO2) Halkalı Karbonatlara Dönüştürülmesinde Yeni Bir Katalizör Grubu Olarak Nötral/İyonik Boronat Esterlerin Sentezi ve Spektroskopik Özellikleri" isimli TÜBİTAK 1001 Projesi, Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı kapsamında 2021 yılı 2. dönemde bilimsel olarak desteklenmesine karar verildi.
Aynı zamanda Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümünden Prof. Dr. Mehmet Karaaslan’ın yürütücülüğünü yaptığı "Antioksidan ve Antimikrobiyal Yüklenmiş Nanolipozom Taşıyıcılar Kullanılarak Bifonksiyonel Yenilebilir Vişne Proteini Filmlerin Geliştirilmesi" isimli projesi, Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı kapsamında 2021 yılı 2. dönemde bilimsel olarak desteklenmesine karar verildi.
Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mehmet Sabri Çelik, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Üç yıldır üzerinde ısrarla durduğumuz ‘Proje yazma kültürü’, ‘Projen yoksa başkasının projesine mahkumsun’, ‘Disiplinlerarası şemsiye ve ticariye  uzanan girişimcilik projeleri’ meyvelerini vermeye başladı. Araştırma projesinin bir akademisyenin yaşam boyu sevdası olduğunu anladık.”dedi.
 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.