Harran Üniversitesinde yabancı uyruklu öğrencilerle “Uluslararası Öğrenci Tanışma Toplantısı’ düzenlendi.

Harran Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğünün düzenlediği toplantı, Merkezi Yemekhane Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
Toplantıya, Rektör Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Demir, Üniversite Genel Sekreteri Zübeyir Zorlu, Uluslararası Öğrenci Koordinatörü Prof. Dr. Hüsamettin Bulut ile Uluslararası Öğrenci Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör. Dr. Rejhan Rahman ve farklı ülkelerden Harran Üniversitesini tercih eden çok sayıda öğrenci katıldı.

FfiDz8hXwAM3OGt

Toplantıda, Rektör Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik ve Uluslararası Öğrenci Koordinatörü Prof. Dr. Hüsamettin Bulut birer açış konuşması gerçekleştirdi.

REKTÖR MEHMET SABRİ ÇELİK: BEN DE SİZİN GİBİ 15 SENE YURT DIŞINDA BULUNDUM

Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik; tanışma toplantısında yaptığı konuşmada “Sizler üniversitemizde okuyan 3000’in üzerinde uluslararası öğrencimizi temsil ediyorsunuz. Ben de yaklaşık 15 sene yabancı öğrenci veya hoca olarak dış ülkelerde bulundum. Sizin duygu ve düşüncelerinizi, neler hissettiklerinizi çok iyi anlıyorum.

Şunu unutmayın yabancı öğrenciler kaldıkları ülkede ülkenin dilini öğrendikleri zaman çok daha başarılı oluyorlar. Sizler daha mücadeleci bir ruha sahipsiniz. Güçlü bir irade ve takım oyuncusu olabilecek, bir insanı başarıya ulaştırabilecek unsurları bu okuduğunuz süre içerisinde öğrenirseniz eminim ki çok daha başarılı olacaksınız.

FfiD3ekXwBIQM9F

Daha güzel yerlere geleceksiniz. Sizin gibi aynı sıralardan geçmiş öğrencilerimizin başarılarını duyuyoruz ve onlarla övünüyoruz. Azminizi ve iradenizi, derslerinize, çalışmalarınıza odaklayıp diğer arkadaşlarınızı da teşvik ederek hem üniversitemize hem de ülkemize katkıda bulunursunuz. Bizim ülkemizden sonraki gittiğiniz gerek ülkeniz olsun gerek başka ülkeler olsun orada lider konumuna gelirsiniz. Bu sıralar ve okuduğunuz yıllar sizler için çok önemlidir. Sizlere başarılar diliyorum” dedi.

Bahar'ı Öldüren Kardeşi: Hiç Pişman Değilim! Bahar'ı Öldüren Kardeşi: Hiç Pişman Değilim!

FfiD1jKXwCQeBgB

HARRAN ÜNİVERSİTESİNİN YÜZDE 11'İ YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERDEN OLUŞUYOR

Harran Üniversitesi’nde 44 farklı ülkeden yaklaşık 3100 Uluslararası öğrencinin öğrenim gördüğünü ve bu oranın tüm öğrencilerin %11’ine tekabül ettiğini belirten Uluslararası Öğrenci Koordinatörü Prof. Dr. Hüsamettin Bulut:  “Bu toplantıyı bir tanışma toplantısı olarak düzenliyoruz. Ama her türlü sorularınız, sıkıntılarınız ve önerileriniz için bizlere ve koordinatörlükte bulunan temsilci arkadaşlara başvuru yapabilirsiniz.  

Sizlere yardımcı olmak için Koordinatörlüğümüz ve Uluslararası Öğrenci Kulübümüz her zaman sizlere açıktır. Ne kadar birlikte hareket eder, istişare içerisinde olursak sorunlarımızın çözümü de o kadar kolay olur. ”ifadelerini kullandı.
Toplantı, öğrencilerden gelen soruların yanıtlanmasıyla son buldu.
FfiDygCXwAM5UX9