Şanlıurfa’da bir tek Harran’ın yararlanamadığını söyleyerek 11 Ekim 2022 tarihinde dikkatleri Harran’a çekmişti.

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, TOKİ tarafından başlatılan 250 bin sosyal konut projesinden Şanlıurfa’da bir tek Harran’ın yararlanamadığını söyleyerek 11 Ekim 2022 tarihinde dikkatleri Harran’a çekmişti.

Yapmış olduğu sosyal medya paylaşımında TOKİ’nin resmi internet sayfasını kaynak gösteren CHP’li Aydınlık “Fotoğraflar sırasıyla TOKİ'nin "İlk Evim, İlk İşyerim ve İlk Evim Arsa" projelerine ait. Güncel haliyle bu projelerden yararlanamayan tek ilçemiz HARRAN olarak görünüyor; tabi ki "İlk Evim Arsa" projesinde belirtilen "merkez" ibaresi hangi ilçeyi kapsıyor şu an bilinmiyor, bu sebeple Haliliye ve Karaköprü'de listeye eklenebilir ama şu bir gerçek ki güncel haliyle HARRAN'a hiçbir şey yok! Neden? Kaynak: TOKİ Resmi İnternet Sitesi (https://toki.gov.tr/index.html)” ifadesini kullanmıştı.

HİÇBİR SİYASİ AMAÇ GÜTMEDEN HİZMET ETMEYE DEVAM!

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık’ın dikkatleri Harran’a çektikten 1 hafta sonra birtakım temaslarda bulunmak üzere 18 Ekim 2022 tarihinde Şanlıurfa’ya gelen İklim Değişikliği, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Harran’a da 250 adet sosyal konut yapacağını duyurdu. Bunun üzerine CHP’li Aydınlık tepkisini hatırlatarak yeni bir sosyal medya paylaşımında bulundu. İşte CHP’li Aydınlık’ın son paylaşımı:

“11 Ekim'de TOKİ'nin son projesinden bir tek Harran'ın yararlanamadığını söyleyip, nedenini sormuştuk; Harran'ın, Harranlıların hakkını aramıştık, sonuç verdi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat KURUM, Şanlıurfa ziyaretinde Harran'a da 250 adet sosyal konut yapılacağını söyledi!

Harran'a, ihtiyacı olan Harranlı hemşerilerime hayırlı uğurlu olsun.

Başkan Tüysüz: “Onlar Göz Boyuyor Biz İse Kaldırımları Boyuyoruz” Başkan Tüysüz: “Onlar Göz Boyuyor Biz İse Kaldırımları Boyuyoruz”

Şanlıurfa'mız için "hiçbir siyasi amaç gütmeden, oy vermiş, oy vermemiş diye bakmadan" hizmet etmeye devam...

En derin selam ve saygılarımla.”