Haşimiye Meydanı Kapatılacak mı ?

2009 yılında karayollarının istimlak etmeyerek yol yaptığı ve daha sonra mülk sahipleri tarafından duvar örülerek kapatılan çevre yolu’nun bir benzeride şimdi “Haşimiye Meydanı” için mi olacak.

05-08-2020 13:08

Şanlıurfa’nın en işlek ve gözde alanlarından biri olan Haşimiye Meydanı şehbenderiye vakfının çıktı. Söz konusu durum ile ilgili Şehbenderiye Vakfı’nın Avukatı Benan Karakoyunlu tarafından kamulaştırmasız el atmadan dolayı Nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimliğine müracaat edildi. 

Konu ile ilgili Şehbenderiye Vakfı tarafından yapılan açıklamada "Dava dilekçesinde Söz konusu taşınmazın tamamına belediye tarafından KAMULAŞTIRMA İŞLEMİ yapılmadan fiilen el konulduğu belirtilerek bu sebebten dolayı kamulaştırmasız el atma olgusu gerçekleştiği ifade edilmiş. Bunun dışında vakfın avukatı Benan Karakoyunlu 22/04/2020 tarihinde davalı idareye uzlaşma başvurusu yapmış ancak Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından herhangi bir cevap verilmemesi nedeniyle vakfın zarara uğradığı ve bu nedenle davayı ikame etme zaruretinin hasıl olduğunu belirtmiştir" denildi.

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.