Hastanedeki Müdürlerin Görev Yerleri Değişti

Eyyübiye'deki Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli bazı müdürler, sendika seçimleri sonuçlanıncaya kadar İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı farklı birimlerde ve hastanelerde görevlendirildi.

03-10-2018 09:27

Kentte geçtiğimiz hafta Eyyübiye'deki Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşanan başhekim krizinin ardından, olaylar farklı boyuta taşınmış ve yapılması planlanan sendika seçimleri de ertelenmişti. Bu gelişmelerin ışığında Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin de yaptığı açıklamada kentteki tüm kurumlarda görev yapan idarecileri uyarmıştı.

Yaşananların ardından bugün Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan İdari Mali Hizmetler Müdürü ve iki yardımcısı ile Sağlık Hizmetleri Müdürü ve dört yardımcısı, idarecilikten alınıp farklı hastanelerde ve İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı başka birimlerinde görevlendirildi. Görevlerinden alınan müdür ve yardımcılarının sendikadaki delege seçimleri bitene kadar geçici olarak hastanedeki görevlerinden alındığı ifade edildi. Bu hastanedeki seçimlerin ne zaman yapılacağı ise henüz belli değil.


KAYNAK: AJANS URFA
 

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.