Şanlıurfa’da son günlerde havalarının soğuk olmasıyla birlikte teknolojiye direnen kürkçülerde telaş da başladı.

Yıllardır kürkçülük yapan Celal Akkuş, Şanlıurfa’da kürklere çoğunlukla yaşlı kesimin tercih ettiğini söyledi.

Urfa Polisinin Uyuşturucu Operasyonunda 4 Kişi Yakalandı Urfa Polisinin Uyuşturucu Operasyonunda 4 Kişi Yakalandı

Haşimiye Bedesten Çarşısı Kürkçülük yapan Celal Akkuş: fiyatlar yüksek olduğu için fazla talep olmadığının altını çizerek geçen sene 50 kürk sattığını ancak bu sene şuana sadece 20 kürk sattığını ifade etti.

Kürk fiyatlarının 1500 TL den başladığını 20 bin TL kadar çıktığını aktaran Celal Alkış, “Fiyatlar kürkten kürke göre değişiyor.” Dedi.

SURİYELİLER URFA’DA KÜRK İŞİNE DE EL ATTI

Kürkçü Celal Gerger ise “Geçen seneye göre satışlar çok iyi ama her şey pahalı. Kâr marjımız düşük. Geçen sene 150 TL sattığımız kürk şuanda 400 TL. Daha önceki kâr marjımız ile şimdiki arasında dağlar kadar fark var. Üretim oluyor ama Suriyeliler el atmış bizim burada üretim yok. Bizde Suriyelilerden alıyoruz. Kürk imalatında sıkıntı var.

Kürk üretimi geçen seneye nazaran %50 düşmüş. Bundan sonrada öyle görülüyor ki el yapımı kürklerin yerini fabrikasyon alacak. Gçen sene 300 kürk çıktıysa bu sene 100 kürk çıktı. Milletin alım gücüde yok. Biz de fiyatlar 500 TL den başlıyor.  28 bin TL’ye kadar satılıyor. Fabrikasyon kürklerin fiyatı daha uygun olduğu için ona daha fazla talep var. ”ifadelerini kullandı.(Lütfü AYDIN’ın Haberi)