HDP Urfa'da Hedefi Büyüttü

Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Şanlıurfa il ve ilçe örgütleri düzenlediği basın toplantısıyla yerel seçimlerde aday adaylığı başvurularının 20 Kasım ile 5 Aralık tarihleri arasında alınacağını açıkladı...

16-11-2018 11:19

Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Şanlıurfa il ve ilçe örgütleri düzenlediği basın toplantısıyla yerel seçimlerde aday adaylığı başvurularının 20 Kasım ile 5 Aralık tarihleri arasında alınacağını açıkladı. İl ve ilçe örgütleri adına basın açıklaması yapan HDP Şanlıurfa İl Eş Başkanı Aliye Kızıldamlar, yerel seçimlerde hedeflerinin bütün Şanlıurfa’da merkez ve ilçe belediyelerde iyi sonuçlar eldeetmek olduğunu söyledi.
 Katılım yüksek oldu

HDP Şanlıurfa İl Eş Başkanları Aliye Kızıldamlar, Halil Akbaş, DBP İl Eş Başkanları Bekir Karakeçili, Sema Aişeoğlu, MEYADER Şanlıurfa Temsilcisi Hadle Uğur, il ve ilçe yöneticilerinin katıldığı basın toplantısına çok sayıda basın mensubu da katıldı. Toplantıda konuşan Eş Başkan Aliye Kızıldamlar hedeflerinin Şanlıurfa’yı henelmanada kayyum zihniyetinden kurtarmak olduğunu söyledi.

İttifaklara kapı araladı

Gazetecilerin muhalafet partilerinin çatı adayı gösterecek mi sorusuna cevap veren Eş Başkan Aliye Kızıldamlar, “Eş Genel Başkanımız Sayın Pervin Buldan da açıkmalar yaptı. Bizler de yerelden doğru daha öncesinde olduğu gibi bundan sonra da yerelimizin sorunlarına çözüm üretebilecek ve bu noktada mutlaka demokratik değerler noktasında sorunlara yaklaşabilecek yerelde AKP’nin kayyumlar zihniyetini geriletecek bütün ittifaklara açığız” dedi.

Celal Doğan açıklaması

HDP ve CHP’nin ortak aday olarak Celal Doğan’ı göstereceği iddialarını da değerlendiren Eş Başkan Aliye Kızıldamlar, “Şuan itibariyle böyle bir durum söz konusu değildir. Bunu daha sonraki süreçte böyle bir durum olursa kamuoyuyla paylaşılacaktır.” dedi.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.