HDP Urfa Eski Vekili Ayhan, Mezarı Başında Anıldı

HDP’nin 26’ncı dönem Urfa Milletvekili İbrahim Ayhan, ölümünün 2’nci yılında mezarı başında yol arkadaşları ve sevenleri tarafından anıldı.

20-09-2020 20:00

Irak’ın Hewlêr kentinde 20 Eylül 2018 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren İbrahim Ayhan, ölümünün 2’nci yılında Siverek Nato Mezarlığı’ndaki mezarı başında yol arkadaşları ve sevenleri tarafından anıldı. Anma etkinliğine Ayhan’nın ailesi, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Berdan Öztürk, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz, Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekilleri Mahmut Tuğrul, Ömer Öcalan, Ayşe Sürücü, Feleknas Uca, Nusrettin Maçin ve çok sayıda vatandaş katıldı.

DBP Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz, Ayhan’ı anarak konuşmasına başladı. “İbrahim yoldaş, demokrasi, özgürlük ve barış yolunda bir gün bile durmadı” diyen Aydeniz, “En sonunda faşizm ve yürütülen kirli savaş yüzünden sürgün edildi. Onun da dediği gibi yaşam savaşı durmuş değil. Binlerce arkadaşımız gibi o da özgürlük için yaşamını yitirdi. Buradan bir kez daha söylüyoruz; onun savunduğu değerler için mücadele etmeye devama edeceğiz” dedi.

Anma etkinliği Ayhan’nın mezarlığına bırakılan karanfiller ile son buldu. Mezarlık ziyaretinden sonra partililer ve yurttaşlar İbrahim Ayhan’ın ailesini ziyaret etti.

Zeki Altundağ              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.