Her Hafta Bir Osmanlı Padişahı Öğretilecek

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı İpekyol Gençlik Merkezi çalışmalara ara vermeden devam ediyor.  Göbeklitepe Ortaokulu yönetimi ve İpekyol Gençlik Merkezi Müdürlüğü organizasyonunda kursiyer ve öğrencilere yönelik her hafta bir padişah..

26-03-2019 21:18

İpekyol Gençlik Merkezi Müdürü Müslüm AKTABUR; Osmanlı Devleti'nin hayat çizgisi 600 yıllık bir süreyi içine almaktadır. Öyle ki, cihan devleti unvanını alan bu devlet, en geniş sınırlarını 400 yıl elinde tuttuğu bilinmektedir. Gerileme dönemi dediğimiz son 200 yıl içinde bile fazla toprak kaybetmemiş, topraklarının büyük bölümünü, yıkılış dönemlerini oluşturan 20. yüzyılın başlarına kadar koruyabilmiştir. Bu özellikleri ile Osmanlı, dünya medeniyetleri arasında ilk sıralarda yerini almaktadır.

Müslüm AKTABUR; Gençlik ve Spor Bakanlığımızın misyon ve vizyonları doğrultusunda Gençlerimizin serbest zamanlarını sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetlerle geçirmelerinin yanı sıra, gençlerin bilgi, beceri ve yeteneklerini geliştirmeye çalıştırıyoruz. Bu maksatla yine gençleri hayata daha bilgili ve bilinçli hazırlamaya çalışıyoruz. Bu günde her hafta bir Osmanlı Devletinin padişahlarını hayatını gençlerimizle birlikte işleyeceğiz. Bu amaçla eğitim için Bizlere destek olan Göbeklitepe Ortaokulu Müdürü Sayın Mehmet KÜÇÜK beye Öğretmenlerine teşekkür ediyorum.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.