Genel olarak her şeye gelen zamlar oto aksesuar sektörünü de etkiledi. Şanlıurfalı oto aksesuar satıcıları adeta sinek avlıyor.

Aksesuarcılar bugün sattıkları ürünü aynı şekilde yerine koyamadıklarını vatandaşların artık eskisi gibi ilgi göstermediklerini bir aksesuar beğendiklerinde fiyatını duyunca almaktan vazgeçtiklerini dile getirdiler.

Urfa Ziraat Odası ve Denizbank GAB Arasında Protokol imzalandı Urfa Ziraat Odası ve Denizbank GAB Arasında Protokol imzalandı

Şanlıurfalı oto aksesuarcı Abdullah Çiftçi, Urfadasın haber sitesine yaptığı açıklamada şunları söyledi; “:Geçen yıl bize 8 TL ye gelen ürün 15-20 TL ye geliyor tabi ki aksesuar işi bir keyif işidir ama bunda bile düşüş var vatandaşlar aracını modifiye etmekte aksesuar almakta zorlanıyorlar bir koku takacak.

Geçen 10 TL şimdi niçin 30 tl diyorlar ürünlere durmadan zam yapıyorlar bizde mecburi elimizdeki ürünü eski fiyattan veriyoruz ama sattığımız ürünlerin yerini dolduramıyoruz bu şekilde  alışveriş yapmayı kestiler yani geçen yıl bir haftada yaptığımız iş potansiyelimiz şuanda %50 düştü aşırı bir zam var bunu nasıl yapacaklar diye düşünüyoruz artık bir ürün alacağız diyoruz.

Bugün almayalım yarın alırız diyoruz yarın bakıyoruz yarın aldığımız fiyat bir değil otomatik men değişiyor bizde ne yapacağımızı şaşırdık kafasına esen zam yapıyorlar vahim bir durumdayız vatandaş gelip aksesuar vatandaş alacak kafasında bir ürün düşünmüş ama fiyatı duyunca vaz geçiyorlar.”

Şanlıurfalı oto aksesuarcı Hasan Erdoğan da “Öncelikle aldığımız ürünlerde baya bir yükseliş var.  Biz eskiden 10 kutu alıyorsak şuanda 5 kutu olarak alıyoruz . Tabi bu zevk işidir . Urfalılar zevkine çok düşkün.  Türkiye geneli zevkimize çok düşkünüz ama artık insanların gözüne geliyor aksesuar almak. Paspas takımları eskiden 60 TL’ydi şuanda 200-250 TL araç parfümleri eskiden 10 TL’ydi şuanda 40 TL baya yükseldi etkiledi eskisi gibi iş potansiyelimiz kalmadı.”dedi.(Lütfü AYDIN'ın Haberi)