AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e arsa satışıyla ilgili öneri de bulundu

Erdoğan'dan Pamuk Üreticisini Sevindiren Açıklama Erdoğan'dan Pamuk Üreticisini Sevindiren Açıklama

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin yaklaşık 29 milyon 500 bin TL bedelle üç arsa için açtığı ihaleye çeşitli kesimlerden tepki geldi. 

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba ise arsanın satılmak yerine konut yapılmasını önerdiği Başkan Beyazgül’e, “Astronomik kârı birkaç kişi kazanacağına, Urfa halkı kazansa daha iyi olmaz mı?” dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin yeni yerleşim birimlerinden 300 Evler diye bilinen bölgesinde, yaklaşık 14 bin 296 metrekare arsayı 28 milyon 592 bin TL muhammen bedel ile satış çıkardı.

AK Partili eski Eyyübiye Belediye Meclis Üyesi ve Başkan Vekili Bilal Tokatlı'nın sosyal medya hesabından “Parsel parsel satıyorlar. Şanlıurfa halkının malını oldubittiye getirmeye kimsenin hakkı yoktur. Rantlı ihalelere milletin malını peşkeş et. Sonra da açığı doldurmak için parsel parsel sat” tepki gösterdi.

Çok sayıda kişinin sosyal medyadan tepki gösterdiği arsa satışına AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba öneri de bulundu.

Fakıbaba, Zeynel Abidin Beyazgül'ü etiketleyip, “Sayın başkanım, her bir dairesi 10-12 milyona satılmakta olan arsaları satmak yerine, belediye şirketi eliyle konut yapsanız, astronomik düzeydeki kârı, birkaç kişi kazanacağına Urfa halkı kazansa daha iyi olmaz mı? Sevgi ve saygılarımla” önerisin  paylaştı.