Bugün TBMM Genel Kurulu’nda söz alan CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Hilvan’ın sağlık ve doğalgaz sorununu gündeme getirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Şanlıurfa ve ilçelerinin sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşımaya devam ediyor. Bugün TBMM Genel Kurulu’nda söz alan CHP’li Aydınlık, Hilvan’ın sağlık ve doğalgaz sorununu dile getirdi.

Şanlıurfa merkez ve ilçelerinde yaşanan doktor eksikliğinin Hilvan’da da aynı şekilde devam ettiğini belirten Aydınlık, “Hilvanlı hemşerilerim de sağlık konusunda sıkıntı yaşadıklarını dile getiriyor. Neredeyse her ilçemizde olduğu gibi Hilvan’da da doktor eksikliği vatandaşlarımızı başka ilçelere ya da illere gitmeye zorluyor. Örneğin Hilvan Devlet Hastanesi’ne kadın doğum uzmanı haftada 3 gün geliyor ve yetersiz kalıyor, diğer alanlarda da uzman doktor eksikliği var” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan Urfa’da Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan Urfa’da

Hilvan ilçesinde doğalgaz hatlarının hala 3’te 2’sinin tamamlanmadığı için vatandaşlardan şikâyet aldığını dile getiren Aydınlık, “Hilvan’da doğalgaz çalışmalarının hızlandırılması şart. Hilvan’ın 3’te 2’si doğalgaza kavuşamadı. Bu konuda da vatandaşlarımızın şikâyeti var. Her iki konuda gerekli çalışmaların hızla yapılmasını hemşerilerim adına istiyorum” diyerek sözlerini noktaladı.