HSK’nın resmi sayfasında yapılan açıklamada: “Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi tarafından, hâkim ve Cumhuriyet savcılarının mazeret talepleri değerlendirilerek 01.12.2022 tarihi itibarıyla karara bağlanmış olup, kararnameler ekte ilan edilmiştir.

Şanlıurfa’da 75 Çalıntı Motosiklet Ele Geçirildi Şanlıurfa’da 75 Çalıntı Motosiklet Ele Geçirildi

Kararname ile atananlardan yeniden inceleme talebinde bulunmak isteyen meslektaşlarımızın, durumlarının bir an önce kesinleştirilmesini sağlamak amacıyla tebligat yapılmasını beklemeksizin, taleplerini en geç 07/12/2022 Çarşamba günü mesai bitimine kadar UYAP personel ekranından “Hâkim Savcı Atanma Talep Formu” başlığı altında yer alan açıklama kısmını doldurmak suretiyle göndermeleri gerekmektedir. Kararname ile ataması yapılmayan meslektaşlarımızın, yeniden inceleme hakları bulunmamaktadır. Ataması yapılan meslektaşlarımıza yeni görev yerlerinde başarılar diler, kararnamelerin meslektaşlarımıza, ailelerine, yargı teşkilatımıza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz. Meslektaşlarımıza saygıyla duyurulur” denildi.

HSK'nın yeni atamalarına göre, Şanlıurfa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Semra İzol Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi Üyeliğine,  Şanlıurfa Hâkimi Mustafa Bilgin Sakarya Hâkimliğine. Trabzon Cumhuriyet Savcısı Hakan Dalkılıç Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığına.Bucak Hâkimi Sabri Aker Siverek Hâkimliğine.Karaburun Cumhuriyet Savcısı Muhammed Miraç Yılmaz Siverek Cumhuriyet Savcılığına, Karaburun Hâkimi İlknur Cansu Kuruçay Uçay Yılmaz Siverek Hâkimliğine. Yargıtay Tetkik Hâkimi Cabir Okur Viranşehir Hâkimliğine atandı.