HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, yayınladığı videoda Karaköprü, Haliliye ve Eyyübiye Belediyesi olmak üzere 3 belediye başkanına çağrıda bulundu.

Belediye başkanlarından basın açıklaması yapmasını isteyen HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan,  “Projeler neden atıl durumda duruyor. Yıllarca bu halkın parası neden çöpe atılmış. Bunun açıklamasını yapın. Ve cesur bir şekilde gerçekleri söyleyin. Sebep neydi, kim sebep oldu ve niye böyle bir sonuç ortaya çıktı? Lütfen bunun cevabını da halka verin. ”dedi.

YAŞAM PARKA HARACANAN PARALAR ÇÖPE ATILDI

Karaköprü Belediyesi Başkanı Metin Baydilli’ye çürümeye terk edilen Yaşam Park için Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’a Devteşti Mahallesi’ndeki devasa bina için Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’a da atıl durumdaki belediye hizmet binası için seslenen HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan “Görüntülerde de görüldüğü üzere Yaşam Parkta halkın parası nasıl çöpe atılıyor. Buradan yetkililere sesleniyorum; vicdanınız sızlamıyor mu? İnsanlar gidip sulama kanallarında, baraj göllerinde boğulurken, burası ise maalesef hala böyle duruyor” ifadelerini kullandı.

DEVTEŞTİ MAHALLESİNDEKİ DEVASA BİNA ÇÜRÜMEYE TERK EDİLDİ

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, Haliliye Devteşti Mahallesi'nde bulunan ve yıllardır atıl durumda olan devasa bina için “Yaklaşık 6-7 yıl önce bu bina yapıldı. Sayın Mehmet Canpolat Haliliye Belediye başkanı seçildiği zaman dedi ki, 'Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi' olarak biz bunu Sağlık Bakanlığına devredelim. Sözde devrettiler. Bir dediler ‘diş hastanesi’ olacak. Bekledik zaman geçti.  Haberlerden duydum. Sayın Ahmet İnan dedi ki; ‘burası Kızılay binası’ olacak.  Bende belediye başkanına sayın başkanım bu bina bu sefer de Kızılay binası mı olacak? Hani hastane olacaktı. Mahalleye müjde 'Ağız ve Diş Hastanesi' olarak onaylandı dedi. En kısa sürede kurdele keseceğiz. İl Sağlık müdürlüğüne sesleniyorum, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat'a sesleniyorum, Sayın Vali'mize sesleniyorum. Buraya bir hastane şarttır. Balıklıgöl Devlet Hastanesi var. İmkânları ve kapasitesi yeterli olmadığı için halk buradan Eyyübiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gitmek zorunda kalıyor" şeklinde konuştu.

81 İlin AK Parti İl Başkanı Genel Merkezde Toplandı 81 İlin AK Parti İl Başkanı Genel Merkezde Toplandı

EYYÜBİYE BELEDİYESİ BU BİNAYI YAPTI ÖYLECE BIRAKTI

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, Eyyübiye Belediyesi tarafından yapılan ve daha sonra atıl durumda kalan hizmet binası için "Burası yıllar önce Eyyübiye Belediyesi tarafından yapılan hizmet binası. Gördüğünüz gibi burada da yine halkın parası çöpe atılmış. Şimdi buradan yetkililere sesleniyorum; vicdanınız el veriyor mu? Sizin kendi paranız olsaydınız bu şekilde yıllarca atıl durumda bekletir miydiniz bu binayı?  Peki, neden halkın parası atıl projelerde bekliyor? Eğer bu bina kullanılmayacak ise niye bu kadar para harcadınız?" dedi.