Her hafta Cuma günü saat 11.11'de Şanlıurfa'nın bir sorununu ve bu soruna yönelik çözüm önerilerini gündeme taşıyan HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, bu hafta Cuma günü 11. ayın 11'inde ve saat 11.’de eli öpülesi büyüklerimiz için annesinin mezarı başında kamuoyuna seslendi

Yaşlılar ve gençler arasında kopan köprülerin onarılması amacıyla aile büyüklerinin ziyaret edilmesine dikkat çeken HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, yaşlı çınarı evlerinde ziyaret etti

BÜYÜKLERİMİZ PAZAR GÜNLERİNİ DÖRT GÖZLE BEKLİYOR

Duygularını dile getiren aile büyükleri; "Çocuklarımızı ve torunlarımızı çok özlüyoruz, sürekli onlara dua ediyoruz, sık sık bizleri ziyaret etmelerini istiyoruz, hatta pazar günlerini dört gözle bekliyoruz” diyerek, aile büyüklerine karşı saygı ve hürmetin toplumdan eksilmemesi gerektiğini anlattılar.

ÖZASLAN, 400 YAŞINDAKİ BİR ÇINAR AĞACINA YASLANARAK MESAJ VERDİ

400 yaşındaki bir çınar ağacına yaslanarak mesaj veren Özaslan; Onlar, “Toplumun üzerinde dallanıp budaklandığı, meyveler verdiği, bir ağacın ana gövdesi ve ağacın asıl kökü, bizleri bin bir zahmet ve cefalarla büyüten büyüklerimiz. Annelerimiz, babalarımız, dedelerimiz, ninelerimiz… Yani aile büyüklerimiz.”dedi.

CHP Şanlıurfa Kadın Kollarından Dikkat Çekici Anma CHP Şanlıurfa Kadın Kollarından Dikkat Çekici Anma

ANNESİNİN KABRİ BAŞINDA SESLENDİ

Annesinin kabri başında seslenen Özaslan; Onlar, bizleri çok merak ediyor ve çok özlüyorlar. Bizleri görünce çok da mutlu oluyorlar. Ne olursunuz, bizler de atalarımızı yani aile büyüklerimizi ihmal etmeyelim. Onları kaybettikten sonra istesek de ziyaret edemeyiz. Ne olursunuz, bir an önce onları ziyaret edelim. Ellerinizin telefona gittiğini görür gibiyim, haydi arayın onları ve en kısa sürede ziyarete gideceğinizi söyleyin. Ayrıca; gidince bizler için de dua etmelerini isteyiniz lütfen” ifadelerini kullandı.