Genel seçimler yaklaştık AK Parti Hükümeti kesenin ağzını açmaya başladı. 3600 ek göstergeden sonra EYT'liler ve sözleşmeler için müjdeler geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, merakla beklenen 3600 ek göstere müjdesinin ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de sırada Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ve sözleşmeli personellerin olduğunu açıkladı.
Bakan Vedat Bilgin, TRT Haber'de canlı yayına katılarak konuya ilişkin merak edilen ayrıntılara değindi.

"ARALIKTA YAPILACAK DÜZENLEME İLE KATLANARAK ARTACAK"

Aralık ayında yapılacak düzenlemeye dikkat çeken Bilgin, "Biz aralık ayında da çalışanlarımız için yeni düzenlemeler yapacağız. Aralık ayında yapılan düzenlemeyle ek göstergelerin maaşlara etkisi katlanarak artacak. 200 bin lira emekli ikramiyesi alanlar 50 bin lira fazla alacak." dedi.
İleri tarihli çalışmalarına değinen Bilgin, sözleşmeli personel ve EYT konularına işaret etti.

"ÖNÜMÜZDE EYT VE SÖZLEŞMELİ PERSONEL DOSYASI VAR"

Bilgin şöyle konuştu: "Bundan sonraki ilk açacağımız dosya üzerinde daha önce çalıştık ama detaylandıracağımız dosya sözleşmeli personel meselesidir. Kamuda sözleşmeli personel istihdam ediliyor.

Bu konularda kamu ihtiyaç duydukça sözleşmeli personel alınıyor. Biz isteğe bağlı olarak kadro hakkı vereceğiz.
Tüm sosyal meseleleri görev alanı sayıyoruz ve EYT de önümüzde. Çalışmalarımız devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti emekçilerini koruyan sosyal bir devlettir ve bu devam edecektir."

"KİMSENİN BEKLEMEDİĞİ BİR DÜZENLEME YAPTIK"

Şanlıurfa’da İçme Suyuna Ve Atık Suya Yüzde 25 Zam Geldi Şanlıurfa’da İçme Suyuna Ve Atık Suya Yüzde 25 Zam Geldi

Bilgin'in açıklamaları şu şekilde: "Türkiye’nin çalışanlarını emekçilerini ilgilendiren her konu bizim ilgi alanımıza giriyor. Bunlardan biride ek göstergeydi.
Sayın Cumhurbaşkanımız bugün açıkladı. Daha öncede bildiğiniz gibi asgari ücrette devrim niteliğinde bir artış yapmıştık. Cumhurbaşkanımız bizden kapsamlı bir düzenleme istedi bizde bunu yaptık.

5 milyon 300 bin emekliyi kapsayan bir çalışma yaptık. Dolayısıyla sendikaların ve kimsenin beklemediği bir düzenleme yaptık. İnanıyorum ki Türkiye’nin kamu çalışanları bu gece farklı uyuyacak.

Diyecek ki devletim beni düşünüyor. Bugün kamuda çalışan sıfır ek göstergesi olan çalışanlarımızda 600 ek puan aldılar. Maaşlarda 1300 lira ile 1400 lira arasında bir değişim oldu.

Temmuz ayında kapsamlı bir iyileştirme yapacağımızı söyleyeyim. Çalışanlarımızı enflasyonun tahribatına karşı koruyacak bir düzenleme yapacağız.

"BİZ ADİL OLANI DÜZGÜN OLANI YAPTIK"

Türkiye Cumhuriyeti sosyal devlettir. Devlet adil olanı düzgün olanı yapar. Biz adil olanı düzgün olanı yaptık.

Ben halkımızın Türkiye’nin çalışanlarının yapılan düzenlemenin adil olduğu düşünüyor olmasından oldukça mutluyum. Şunun da müjdesini vereyim, bütün kamu çalışanlarımızın ücretlerinin düzenlenmesi çalışmasını da Sayın Cumhurbaşkanımız uzun vadede bize verdi."