Vücudumuzun gizli çalışanları iç organlarımız, sağlıklı bir birey olmamızda büyük önem taşıyor.

Hareketsiz yaşam tarzı ve zararlı beslenme alışkanlıkları gibi nedenler ise organların erisinde toksinlerin birikmesine ya da çevresinde yağlanmaya neden olabiliyor. Özel bir karışımdan oluşan bu içecek ise vücudunuzu temizlemenin yanında şişkinlik hissini de anında atmanıza yardımcı oluyor. Günde 1 bardak tüketeceğiniz bu içecek ertesi güne adeta yenilenmiş bir şekilde uyanmanızı sağlayacak.

İç organlara resmen duş aldırıyor! Vücudu temizleyip yağları parçalıyor

Adeta iç organlara duş aldıran bu muhteşem içecek, içeriğinde sağlıklı ve basit malzemeler barındırıyor. Ancak buna karşın şişkinliğin kısa sürede giderilmesine ve vücuttaki yağların parçalanmasına destek oluyor.

MUCİZE İÇECEĞİN FAYDALARI

Son zamanlarda giderek popülerleşen bu içecek birçok kişi tarafından denendiği gibi etkisi de kanıtlandı. Chia tohumu gibi etkili ve düşük kalorili bir besini ana maddesi yapan bu içecek zengin bir lif deposu olmasının yanında sadece 60 kalori içermekte. Bağırsak sağlığı başta olmak üzere sindirim sistemi üzerindeki etkili işlevi sayesinde tüm şişikinliği anında alıyor.

Öfkeli Koca Önce Eşini Sonra Hastane Çalışanlarını Darp Etti Öfkeli Koca Önce Eşini Sonra Hastane Çalışanlarını Darp Etti

İÇ ORGANLARA DUŞ ALDIRAN İÇECEK TARİFİ

Malzemeler

  • 2 yemek kaşığı chia tohumu
  • Yarım limonun suyu (istenirse 1 limonun suyu da kullanılabilir)
  • 1 bardak su
  • İstenirse ⅛ çay kaşığı tuz da ilave eedersiniz

Yapımı

Bir bardak içme suyunun içerisinde 2 yemek kaşığı chia tohumu ekleyin. Yarım limonun suyunu sıkıp suyun içerisine ilave edin. Karşımı güzelce karışıtırıp chia tohumlarının suyu çekerek şişmesini bekleyin. Yaklaşık 15-20 dakika sonra tüketime hazır olacaktır.

CHİA TOHUMUNUN FAYDALARI

Görünüş ve his olarak genelde keten tohumuna benzetilen chia tohumları ufak siyah yuvarlak görüntüdedir. Ancak aslında içerisinde çok fazla su tutabilen ve 100 gramına karşılık olarak 35 gram lif sağlayan harika bir besin kaynağıdır. Yüksek lif tüketimi ise bağırsak sağlığı için oldukça faydalıdır ve kabızlık gibi sorunlara karşı etkilidir.

Günde 30 gram lif tüketimi önerilen değerdir ancak çoğumuz bu değeri yakalayamıyoruz. Chia tohumu tüketmek ise yüksek lif içeriği sayesinde günlük önerilen miktara ulaşmanızda büyük katkı sağlaycaktır. Chia tohumu aynı zamanda ideal bir omega 3 kaynağıdır ve yüksek magnezyumi demir ve kalsiyum içerirler.

NASIL TÜKETİLMELİ?

Sabahları aç karna güvenle tüketebileceğiniz bu içecek tüketildikten kısa süre sonra etkisini göstermeye başlıyor. Ancak tohumlar yapısı nedeniyle dibe çokme ya da birbirine yapışma eğilimindedir. Bu nedenle içmeden önce tamamen karıştırdığınıza emin olmanız gerekiyor.

Bu şekilde daha rahat tüketebilirsiniz. Dilerseniz malzemeleri kendi ihtiyaçlarınıza göre çoğaltıp azaltabilirsiniz ancak en etkili oran tarifte verilen miktarlardır. Tükettikten kısa bir süre sonra etkisini göreceksiniz.