İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Akçakale'de

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Suriye sınırındaki Akçakale ilçesinde, sınır duvarları, aydınlatma ve kamera sistemlerini inceledi. 

28-10-2018 19:07

Sınırı duvarları ve aydınlatma sistemlerini inceleyen İçişleri bakanı Süleyman Soylu, daha sonra Akçakale ilçe merkezine geldi. İlçe merkezine gelirken vatandaşlar Bakan Soylu'nun yolunu keserek mırra (acı kahve) ikram etti. Akçakale gümrük kapısında vatandaşlar İçişleri Bakanı Soylu ile görüşmek için talepte bulundu. Bakan Soylu, onu bekleyen vatandaşlarla bir araya geldi. Bakanı bekleyen vatandaşların çoğunluğu, Akçakale geçici barınma merkezinde çalışan işçilerdi. Akçakale geçici barınma merkezinde çalışanlar, çadır kentin kapanmasıyla birlikte, çeşitli illere tayinlerinin çıkartılacağı gündeme gelmiş ve bu mevzuyla ilgili mağduriyetlerini Bakan Soylu'ya iletti. Bakan Soylu, kimsenin mağdur edilmemesi için gerekli çalışmaların yapılacağını ve konunun gündemlerinde olduğunu belirtti. 
Bakanın bu açıklamasından sonra çadır kent çalışanları Bakan Soylu'ya teşekkür ederek alkışladı. Bakan Soylu ve beraberindeki heyet daha sonra Şanlıurfa'ya hareket etti. 

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.