22-Mayıs-2019 - Çarşamba

Ihlamur fiyatı uçtu! Kilosu 150 TL'ye...

Kış aylarında hastalıklardan korunmak isteyen vatandaşlar doğal içeceklere yöneliyor. Bu içeceklerin başında ise ıhlamur geliyor.

13-12-2018 13:39

Haber: HASAN RAY / URFADASİN.COM

Soğuk havaların etkisini artırmasıyla hastalıklardan korunmak isteyen Şanlıurfalı vatandaşlar aktarlara akın etti. Serbest Gram altını ile yarışan ıhlamur, 150 TL'lik fiyatıyla alıcı bulmaya devam ediyor. Fiyatının bu kadar yüksek olmasına rağmen ıhlamurun tercih edildiğini söyleyen aktar Mehmet Güneş, “Fiyat yüksek ancak Şanlıurfa’da ıhlamur yok, dışarıdan geldiği için fiyatı yüksek oluyor.” dedi.

Ihlamur şifa kaynağı

Şanlıurfa aktarlar çarşısında şifalı bitkiler satan aktarlar bugünlerde havaların soğumasının etkisiyle yoğun bir mesai yapıyor. Soğuklardan kaynaklı hastalıklarla mücadele etmek isteyen vatandaşlar, aktarların yolunu tutarken aktarlar ise taleplere yetişmek için çalışıyor. Aktarlar, kış aylarında vatandaşların en çok ıhlamuru tercih ettiğini söyledi.

Fiyatlar yüksek

Şanlıurfa aktarlar çarşısında şifalı bitki satan aktar Ahmet Güneş, “Kış aylarında en çok sattığımız ürünlerin başında ıhlamur geliyor. Ihlamur tam anlamıyla bir şifa kaynağıdır. İnsanlar bu şifadan yararlanmak için bize geliyorlar. Ancak bu sene ıhlamurun fiyatları biraz yüksek geliyor. Fiyatların yüksek olmasının nedeni ise dışarıdan gelmesi ve talebin çok olmasındandır.” dedi.
 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.