İlhami Işık, Gelecek Partisine Katıldı

Şanlıurfa’da bulunan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve partinsin üst yönetimi düzenlediği basın toplantısında sürpriz bir ismi de kadrosuna kattı.

10-04-2021 12:07

Genel Başkan Ahmet Davutoğlu, Şanlıurfa’da basın mensuplarıyla bir araya geldiği program esnasında yazar ve aydın İlhami Işık’ın Gelecek Partisi‘ne katıldığını duyurdu.

İlhami Işık’ın Genel Başkan Danışmanı olarak göreve yapacağını açıklayan Davutoğlu, katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bu arada yaklaşık 2 yıl Star Gazetesinde de köşe yazarlığı yapan Batmanlı Gazeteci Yazar İlhami Işık, 2017 yılında PKK terör örgütü adına tehdit mesajı almış. Tehdit mesajlarıyla ilgili de 2 kişi tutuklanmıştı. Ailesi de bir takım saldırılara uğramıştı. İlhami Işık, 31 Mart yerel seçimlerinde Saadet Partisi Batman Belediye Başkan adayı da olmuştu.Çözüm Sürecinde de Akil Adamalar arasındaydı.

DAVUTOĞLU: HALKI DAHA FAZLA KREDİYLE BORÇLANDIRMAYIN
Öte yandan Davutoğlu, basın toplantısında başbakanlığı döneminde Şanlıurfa’ya önem verdiğini ve ilk kez bir bakanlar kurulunu o dönemlerde Şanlıurfa’da yaptığını hatırlatarak bugünde parti üst yönetimini Şanlıurfa’da toplayıp genişletilmiş bir toplantı yaptığını dile getirdi. Şanlıurfa’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. Yıl dönümünde özelikle Şanlıurfa’da olmayı tercih ettiğini anlatan Davutoğlu, en son kente geldiğinde Şanlıurfa’ya istiklal madalyasını getirdiği günü hatırlattı. Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluş gününü de kutlayan Ahmet Davutoğlu, Şanlıurfa’dan iktidara da uyarılarda bulundu. İktidara halkın dertleriyle dertlenmesi önerisinde bulunan Ahmet Davutoğlu “ Halka doğrudan destek yapın. Halkı asla krediyle daha fazla borçlandırmayın. Hem bölgede hem Ülkede korku iklimini ortada kaldıracak adımlar atın.”dedi.
 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.