Şuan, odun kömür ve mont, bot konusunda hayırseverlerin desteğini beklediklerini dile getiren İnfak Derneği Şanlıurfa Başkanı Mehmet Ali Parlak açıklamalarını şöyle sürdürdü; “Şuanda kışın gelmesi ile beraber malumunuz özellikle Şanlıurfa’nın Eyyübiye ve Haliliye ilçelerinin bazı yerlerinde doğal gaz yok. Doğal gaz olmadığı için bu ilçelerimizin bazı mahallerinde soba yakılıyor.

Şuanda odun ve kömüre ihtiyaç var. Halkın alım gücü olmamasından ve ekonomik sıkıntılardan dolayı kardeşlerimiz bize ciddi anlamda müracaat ediyorlar. Bu müracaatlarda biz aciz kalıyoruz. Dolayısıyla şuanda bizim bağışçılarımızdan ricamız gelin yetimlere, öksüzlere düşkünlere yardım edin. Çünkü bu kardeşlerimiz kışın ortasında perişan durumdalar. Geçen bir aileyi ziyarette bulunduk;

Şanlıurfa Arkeoloji Müzesinde Ziyaretçi Rekoru Şanlıurfa Arkeoloji Müzesinde Ziyaretçi Rekoru

 Soğukta çocuklar battaniyenin altına girmişler ısınmaya çalışıyorlar. Dolayısıyla siz değerli kardeşlerimizden ricamız şudur ki bu kardeşlerimize el uzatmanız. Özellikle değerli kardeşlerimiz malumunuz bu ekonomik dar boğazdan dolayı krizden dolayı mont ve bota ihtiyacımız var.

Özellikle yetim ve öksüz olan kardeşlerimiz ciddi anlamda fazla ihtiyaç sahibi ailelerimiz çok fazla. Bu kardeşlerimize muhakkak bir şeyler ulaştırmamız lazım. Siz değerli kardeşlerimiz yardımlarınızı bekliyoruz kendimizi yardıma muhtaç ailelerimiz yerine koymamız lazım.” (Lütfü AYDIN’ın Haberi)