19-Ocak-2022 - Çarşamba

İpekyol Gençlik Merkezinde Aileler İle Toplantı

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bağlı İpekyol Gençlik Merkezi Müdürlüğü yetkilileri ailelerle toplantı yaptı Toplantıya kursiyer ve öğrencilerin aileleriyle birlikte Ahmet Yesevi, Bağlarbaşı, Devteşti ve Maşuk bölgesinde ikamet eden ailelerka..

04-10-2018 17:03

Toplantı ile ilgili konuşan İpekyol Gençlik Merkezi Müdürü Müslüm Aktabur; Gençlik Merkezleri Gençlerimizin serbest zamanlarını sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle geçirmelerine, gençlerin bilgi, beceri ve yeteneklerini geliştirmelerine katkıda bulunan, yine gençleri zararlı alışkanlıklardan korumaya yönelik çalışmalar yapan kuruluşlardır. Bugüne kadar gençleri İpekyol Gençlik Merkezine getirerek devletin imkânlarından istifade etmelerini sağlamak adına çeşitli zamanlarda okul tanıtımları ve aile ziyaretleri yaptık. Amacımız gençleri oluşması muhtemel her türlü kötü ve olumsuz durumlarına engel olarak Gençlik Merkezine çekmektir. Yinegençlerin yanı sıra toplumu meydana getiren ailelerin eğitimi ve bilinçlenmesi de çok önemli. Bu noktada Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Çaya geliyoruz projesi ile aile ziyaretleri yaptık. Bu günde daha önce yapmış olduğumuz ev ziyaretleri ve tanıtımların,meyvesini almaya başladık, Bu noktada aileleri Gençlik Merkezimize davet ettik. Burada aileleri ağırlayarak hem güven içinde çocuklarını göndermelerini, hemde ailelere yönelik çalışmalarda bulunmak istediğimizi belirttik. Güzel bir istişare oldu, bu kapsamda özellikle gençlerin ve çocukların talepleri dışında ev hanımlarının Kuran-ı Kerim, El Sanatları, Okuma Yazma ve Aile Eğitim Seminerleri konusunda talepleri oldu. Bu taleplerin yerine getirilmesi konusunda fikir birliğine vardık.

İpekyol Gençlik Merkezi Müdürü Müslüm Aktabur; Biz Gençlere yönelik her alanda hizmet etmeye devam ediyoruz. Ancak bunun yan sıra toplumu oluşturan aileler ne kadar bilinçlenirse o oranda bireylere, topluma ve ülkeye katkı sağlamış olur. Hizmet anlamında ilgili kamu kurum ve kuruluşlarla koordinasyon yapmak çok önemli hizmet noktasında tüm kamu kurum ve kuruluşlardan destek bekliyoruz dedi.

Toplantıya katılan ev hanımları ile yapılan sohbette bu toplantının çok verimli geçtiğini, bizimde boş vakitlerimizde buradan istifade edecek olmamız çok güzel emeği geçen İpekyol Gençlik Merkezi çalışanlarına teşekkür ediyoruz dediler.
 

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.