İsot Festivali Başladı!

Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen URFES İsot Festivali 'Tarlada İsot Hasadı' etkinliği ile başladı. Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Şanlıurfa'mızın değerlerini tanıtmaya devam ed..

24-09-2018 08:29

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Uluslararası İsot Festivali (URFES) başladı. 23 Eylül - 7 Ekim tarihleri arasında hafta sonlarına denk gelen 5 günlük program çerçevesinde gerçekleştirilecek olan İsot Festivali, Göbeklitepe mevkiindeki Yeşiltaş kırsal mahallesinde 'Tarlada İsot Hasadı' programı ile start aldı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'nin ev sahipliğini yaptığı programa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Peltek, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, Kent Konseyi Başkanı Erkan Sözen, Bakkallar ve Bayiiler Odası Başkanı Mehmet Altun, UYSAD Derneği Başkanı Sıtkı Aloğlu, çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve davetliler katıldı.
Festivalin açılış konuşmasını yaparak tüm davetlileri selamlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa'nın zengin kültürel mirasını her platformda tanıtmaya devam ettiklerini söyledi. 12 bin yıllık tarihi geçmişe sahip Şanlıurfa'nın tarih ve kültürde önemli -bir yere sahip olduğunun altını çizen Başkan Çiftçi, "Geçtiğimiz yıl ilkini düzenlediğimiz festivalimiz her geçen yıl daha da yoğun katılım alarak devam ediyor. Bu yıl da festivalimizi ilk olarak Tarlada Hasat Programı ile açıyoruz. 23 Eylül - 7 Ekim tarihleri arasında farklı etkinlikler, buluşmalar, sergiler ve konserlerle devam edecek festivalimize tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz. Büyükşehir olarak şehrimizin alt ve üst yapısının yanı sıra sosyal yaşama yönelik projelerimiz ve Şanlıurfa'yı Şanlıurfa yapan değerlerimizin tanıtımına yönelik çalışmalarımız da sürüyor" dedi.
Başkan Çiftçi'nin konuşmasının ardından katılımcı STK temsilcileri de birer konuşma yaparak etkinliğin birlik ve beraberlik içerisinde daha da güzel kutlanacağını söyledi.

TARLADA İSOTLAR TOPLANDI
Konuşmaların tamamlanması ile tüm davetliler tarlaya geçerek burada isot hasadı gerçekleştirdi. Renkli görüntülerin yaşandığı tarlada toplanan isotlar katılımcılara hediye edildi. Festivalin bir sonraki buluşması ise 5 Ekim Cuma günü gerçekleştirilecek. Başkan Çiftçi, Hamarat Eller Çarşısında İsot Kahvaltısı ile başlayacak ikinci buluşmaya tüm Şanlıurfa halkını davet etti.
 

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.