12-Haziran-2021 - Cumartesi

İsrail’e Protestolar, Urfa’da Köylere Kadar Sıçradı

Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçesi Günbalı Köyünde İsrail'in Mescid-i Aksa'ya ve Filistinlilere yönelik saldırılarına karşı gösteriler düzenlendi.

16-05-2021 09:59

Türkiye’de birçok ilde ve Dünya’nın birçok ülkesinde İsrail’e karşı prestolar düzenlenirken Şanlıurfa’da gösteriler köylere kadar sıçradı.

Bu köylerden biri de Eyyübiye ilçesine bağlı Günbalı Köyü oldu. Günbalı Köylüleri,  dün gece okulun bahçesinde bir araya gelip İsrail'in Mescid-i Aksa'ya ve Filistinlilere yönelik saldırılarına tepki gösterdi.

Önce köy okulu önünde toplanıp açıklama yapıldı. Ardında araçlarıyla köy yolunda konvoylar eşliğinde Filistinlilere destek ve dayanışma mesajları gönderildi.

Filistin bayrakları ve Türk bayraklarının dalgalandırıldığı gösterilerde, “Hamas’a Selam Direnişe Devam”, “Kahrolsun İsrail” sloganları atıldı.
Günbalı Köyü adına açıklamayı İsmail Altay yaptı. İsmail Altay yaptığı açıklamada “Değerli Günbalı köy sakinleri, manevi coşkunun artmasını beklediğimiz bu mübarek günlerde Ramazan Bayramını büyük bir üzüntüyle yaşamamıza sebep olan İsrail saldırılarını protesto etmek ve Filistin halkıyla dayanışmamızı göstermek amacıyla burada toplandık. Filistin’de bütün dünyanın gözü önünde büyük bir vahşet yaşanıyor. Bütün dünya zalim İsrail’in bu saldırılarını görmezden geliyor, kulaklarını tıkıyor.”ifadelerini kullandı.
İŞTE O GÖRÜNTÜLER

 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.
Abid El Azav
Bir Zulme Engell Olamıyorsanız Onu Herkese Duyurun Hz. Ali
Abid El Azav
Bir Zulme Engell Olamıyorsanız Onu Herkese Duyurun Hz. Ali
İbrahim Özbay