18-Ocak-2021 - Pazartesi

İYİ Parti Şanlıurfa Kadın Kolları Başkanlığına Atama

İYİ Parti Şanlıurfa İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı, İYİ Parti Şanlıurfa Kadın Kolları Başkanlığı görevine getirilen Funda Sakacı'yı tebrik ederek, "Güneşin kadınları Şanlıurfa'da başarıya ulaşacaktır" dedi.

14-11-2020 15:08

İYİ Parti Şanlıurfa İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı, Kadın Kolları Başkanlığı görevine atanan Funda Sakacı, mazbatasını parti binasında takdim etti.

Kadının toplumdaki yerinin önemine işaret eden Başkan Çakmaklı, siyasette yer almanın kadının güçlenmesi adına önemli olduğunu vurgulayarak "Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener hanımefendinin ülkemizde demokrasinin tıkanma noktasına geldiği şu süreçte Türk siyasetinde verdiği üstün mücadelede ve kurulduğu günden beri partimizin politikasını benimseyerek mücadelemize destek bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Sayın Funda Sakacı'nın Şanlıurfa'daki hanımefendi kardeşlerimize siyasi anlamda katkı sağlayacağını umut ediyorum. Varlığı ile kadınların siyasette önemli başarılara elde edebileceğinin en güzel örneği olacaktır.  Kendisine ve Şanlıurfa İYİ Parti ailesine hayırlı olsun. Güneşin kadınları Şanlıurfa'da başarıya ulaşacaktır" ifadelerine yer verdi.

Kadınların söz sahibi olması için uğraşacak

Kadınların güçlenmesi için çalışacaklarını dile getiren İYİ Parti Şanlıurfa Kadın Kolları Başkanı Funda Sakacı ise yaptığı açıklamada, "Türk kadınının eğitim seviyesini, ekonomik katılımlarını artırmak, sosyal kültürel ve siyasi alanlarda rol ve söz sahibi olmasını sağlamak hedef ve görevimizdir. Huzurlu bir toplum bir gün zengin bir millet, adalet ve özgürlük için bu partide görev almamın hayırlı olacağını düşündüm ve buradayım. Sayın İl Başkanım Mehmet Fedai Çakmaklı Bey'e teşekkür ediyor, partime hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum" şeklinde konuştu.

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.