İYİ Parti Urfa Başkanından AK Parti İl ve İlçe Başkanlıklarıyla İlgili Bomba İddia

İyi Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı, AK Parti İl ve İlçe binalarının kiraları ve masraflarıyla ilgili bomba bir iddiada bulundu.

22-07-2021 00:13

 Partilerin il ve ilçe bina kirası masrafları genellikle genel merkezler tarafından ayrılan bütçeyle karşılandığı bilinirken İyi Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı’nın AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı ve ilçe başkanlıklarıyla ilgili ilginç iddiası bir anda gündem oldu.

Şanlıurfa’da AK Parti İl Başkanlığı binasının aylık kira bedelinin 50 bin lira olduğunu, ilçe başkanlıklarının kira bedelinin de 30 lira olduğunu ileri süren İyi Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı, bu kira bedelini Şanlıurfa Büyükşehir ve merkez ilçe belediyelerinin ödediği söyledi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerin sadece binaların kira bedelini ödemediğini il ve ilçelerde başkanlıklarında çalışanlarının ve tüm masraflarının da karşıladığını iddia eden İyi Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı sosyal medya hesabından açıklamasında “İtibardan israf olmaz diyen sayın Cumhurbaşkanı'nı örnek alan AKP belediyeleri! AKP il binasının kira bedeli 50 bin ilçelerin yaklaşık olarak 30 bin aylık kira bedelleri personel maaşları ve özel araç bedelleri AKP belediyeleri tarafından karşılanmaktadır.” dedi.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.