Kabataş İle Gündeme Gelen Elif Çakır Başörtüsünü Çıkardı

Karar gazetesinin başörtülü yazarı Elif Çakır, başörtüsünü çıkararak okuyucularının karşısına çıktı.

29-07-2021 08:49

Karar gazetesindeki köşesinde daha önce fotoğrafı başörtülü olan Elif Çakır'ın köşesindeki yeni fotoğrafı ise başörtüsüz bir şekilde yer aldı. Elif Çakır aldığı bu kararla ilgili henüz bir açıklama yapmadı. İlerleyen günlerde bu kararla ilgili açıklama yapması beklenen Çakır'ın aldığı karara destek verenlerin yanı sıra eleştirenlerin olduğu görüldü.

Bu arada Gezi Parkı protestoları esnasında ortaya atılan "Kabataş'ta başörtülü kadına saldırdılar" iddiası ile ilgili Elif Çakır o dönemde söz konusu saldırıya maruz kaldığını iddia eden Zehra Delioğlu ile röportaj yapmış ve tartışma yaratmıştı. Daha sonra Kabataş olayının yalan olduğu ortaya çıkmıştı.Elif Çakır'ın Zehra Delioğlu ile yaptığı röportaj yıllardır toplumun hafızasındaki yerini koruyor.

Öte yandan Şanlıurfalı Gazeteci Cengiz Aksan, Elif Çakır'ın başörtüsünü çıkarmasına üzüldüğününü belirtti. Cengiz Aksan sosyal medya hesabından "Karar gazetesi yazarı Elif Çakır başörtüsünü çıkarmış. Kendi tercihidir, bişey diyemeyiz. Bu konuda yeterli bilgiye sahip olduğunu da düşünüyorum. İskilipli Atıf Hoca'nın hemşehrisi olması yönüyle önemserdim. Onun adına üzüldüm." ifadelerini kullandı.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.