Şanlıurfa'da bir şüpheli, tedavisini yapan nöbetçi doktor Sezer Eşfer'e kaldırım taşıyla saldırmaya çalıştı. Şüpheli gözaltına alındıktan yaklaşık 15 saat sonra serbest bırakıldı. Şüpheliyi bu sefer de alkollü olarak hastanede gören doktor, duruma "Yarın gelip yarım kalan işini halledebilir. O zaman tutuklarsınız" sözleriyle tepki gösterdi.

Olay, 28 Temmuz gecesi, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin acil servisinde meydana geldi. Bağımlı olduğu öne sürülen Ali K., uyuşturucu kullandığı sırada gözüne yapıştırıcı madde gelince acil servise gitti. Nöbetçi doktor Sezer Eşfer, gözünü yıkayıp tedavisini tamamladığı Ali K.'ye, risk oluşturacak bir durum olmadığını, genel muayene için göz doktoruna başvurması gerektiğini söyledi.

doktora kaldırım taşyla saldırı

Kaldırım taşıyla doktora saldırmaya çalıştı

Duruma öfkelenen Ali K., "Bana bakacaksınız" diyerek acil servis önünde söktüğü kaldırım taşıyla doktora saldırmaya kalkıştı. Hasta yakınlarının araya girmesiyle engellenen Ali K., hastane polisleri tarafından gözaltına alındı.

Adli kontrol şartı ile serbest kaldı

Ali K., emniyetteki ifadesinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece eylemi gerçekleştirmediği gerekçesiyle 15 saat sonra adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

'Yarın gelip yarım kalan işini halledebilir'

Yaşananların ardından bu kez alkollü olarak hastaneye gelen Ali K.'yi gören doktor Sezer Eşfer, sosyal medya hesabından duruma tepki gösterdi. Eşfer şu ifadeleri kullandı:

"Kendi ellerimle tedavisini yaptığım hasta şu taşla beni öldürmek için acil servisi bastı. Biz bunu hakedecek ne yaptık? Eylemi teşebbüs olarak kaldığından şahıs adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Yarın gelip yarım kalan işini halledebilir. O zaman tutuklarsınız."