24-Ocak-2022 - Pazartesi

Karacadağ Kalkınma Ajansı’ndan Urfa’da 3 Projeye Finansman Desteği

02-01-2022 17:44

Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından 07 Eylül 2021 tarihinde ilan edilen ve KAYS üzerinden başvuruları 12 Kasım 2021 tarihinde sona eren 2021 Yılı Stratejik İmalat Sektörlerine Finansman Desteği (FİNDES) Programına sunulan projelerin değerlendirme süreci tamamlandı.
Şanlıurfa’dan 3 projenin destek almaya hak kazandığı açıklandı.  Şanlıurfa’dan finansman desteği almaya hak kazanan projler arasında  Üretimde Dışa Bağımlılığın Azaltılması, Üretim, İstihdam ve Kurumsal Kapasitenin Artırılması Projesi olan İHG Tasarım Mobilya İnş. San.Tic. Ltd. Şti., Ürünleri İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi  ve Siverek’ten de Organize Sanayi Projesi; Makina, Teçhizat, İşlemlerini Tamamladıktan Sonra Şanlıurfa Siverek’te Büyük Bir İstihdam Yaratmak için hazırlanan İzolli Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret Limitet Şirketi yer aldı.
Karacadağ Kalkınma Ajansı’na 2021 Yılı Stratejik İmalat Sektörlerine Finansman Desteği (FİNDES) Programına Şanlıurfa ile Diyarbakır’dan toplam 14 proje teklifi sunulmuştu. Değerlendirme sonucunda 14 projeden 12 proje destek almaya hak kazandı. Bu projelerden 3’ü Şanlıurfa’da 9’u da Diyarbakır’da olduğu bildirildi.
 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.