Karadenizlerin Urfa’daki sayısı milletvekili çıkartmalarına çok az kaldı. Urfa’daki Karadenizlerin sayısı her geçen gün artarken şuan ki sayısı 10 bini ulaştı.

Şanlıurfa’da Sıra Gecesi ve Müzikli Mekanlara Yeni Karar Şanlıurfa’da Sıra Gecesi ve Müzikli Mekanlara Yeni Karar

Şanlıurfa Karadenizliler Derneği Başkanı Hakan Şen, nüfusu 2 milyonu aşan Şanlıurfa'da yaklaşık 10 bin Karadenizlinin yaşadığını tahmin ettiklerini söyledi.

Şanlıurfa Karadenizliler Derneği, kurumsal yapılaşma çalışmaları kapsamında Türkiye'nin farklı kentlerinden başvurularla derneğin Şanlıurfa logosunu belirlemek üzere Haliliye Belediyesi Tatlıses Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda bir araya geldi.

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat'ın ev sahibi olarak katıldığı etkinlikte, tasarladıkları logolarla dereceye girenlere ödülleri verildi.
Başkan Canpolat, kentteki Karadenizlilerle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Karadenizlileri birlik ve beraberlik içerisinde görmenin Şanlıurfalıları memnun ettiğini vurgulayan Canpolat, "Dernek başkanımızı uzun süredir tanıyorum her zaman yenilerin ve ilklerin mimarıdır, kendilerini dernek konusunda da çok aktif buluyorum. Burada kendimi bir Karadenizli gibi hissettim. Kültürümüz ve değerlerimiz bir sizin mısır ekmeğiniz bizim ev ekmeğimiz sizin yüreğinizin mertliği bizim yüreğimizin yiğitliği bizi bir ve beraber kılıyor. Sizleri bir ve beraber görmek belediye olarak bizleri mutlu ediyor. Birliğin ve beraberliğin olduğu her yerde bende belediyemde Şanlıurfalılar da vardır, destekçidir." dedi.

ŞANLIURFA'DAKİ KARADENİZLİLERİN SAYISI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Şanlıurfa Karadenizliler Derneği Başkanı Hakan Şen ise yarışma vesilesiyle hemşerileriyle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Yarışmaya ülkenin farklı kentlerinde farklı meslek gruplarında kişilerin katılım gösterdiğini belirten Şen, "Şanlıurfa'da 10 bine yakın Karadenizli yaşadığını tahmin ediyoruz, bunların kimi memur, kimi emekli olmuş kimi tayin olunca buraya gelmiş ve Şanlıurfa'da yaşamaktalar. Şanlıurfa'da Karadenizlilerin sayısı her geçen yıl artıyor. Dernek olarak logo yarışması düzenlemiştik, onun sonuçları için buraya toplandık, tüm hemşerilerimizi derneğimize bekliyoruz. Bizim için her bir Karadenizli çok değerli ve kıymetlidir. Oluşturduğumuz güzel birlikteliği daha da artırarak sürdürmek istiyoruz." dedi.

Şen, dernek olarak faaliyetlerini artırarak sündüreceklerini sözlerine ekledi.