Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, AK Parti’den istifa edeceğine dair iddialara son noktayı koydu.

BİR SÜRE ÖNCE İSTİFA ETMEK İSTEDİĞİ İDDİASINA DA CEVAP VERDİ

Daha önce AK Partiden istifa etmek istediğini ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından ikna edildiğini iddasının kısmen doğru olduğunu belirten Kasım Gülpınar, bu istifa konusunda parti üst yönetimindekilerle konuştuğunu aktardı. Bunun da sözel boyutta kaldığını resmi işleme geçmediğinin altını çizen Kasım Gülpınar, “Ama bizim kitabımızda başka partiye geçmek olmaz. Benim babam ANAP’ın tabelası indirilene kadar ANAP’taydı. Daha sonra AK Parti’ye geçti.” dedi.

ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERDE ADAY OLMAYI DÜŞÜNMÜYORUM

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na Urfa’dan Cevap Verecek Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na Urfa’dan Cevap Verecek

2023 genel seçimlerinde aday olmayı düşünmediğini söyleyen Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar “. Ailemin de talebi bu yönde. Sağlık, maddi, manevi, her açıdan yük. Biraz arkadan gelenlere de yer açmak lazım diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Daha önce milletvekilliğini bırakmaya hazır olduğunu ancak bunun sözel boyutta kaldığını dile getiren Kasım Gülpnar,  TV100 'de Pınar Işık Ardor ile Gündeme Dair programına telefon ile canlı bağlandı. Canlı bağlantıda Kasım Gülpınar,  "AK Parti’den istifa edecek misiniz?" sorusuna "Hayır kesinlikle öyle bir şey yok." cevabını verdi.

Bu arada 2023 Genel Seçimlerinde Kasım Gülpınar’ın yerine Kardeşi Mustafa’nın aday olacağı iddia edilirken Kasım Gülpınar’ın da büyükelçi olmayı çok istediği ileri sürüldü.

İşte O Açıklamalar