22-Mayıs-2019 - Çarşamba

Kırık Tartı Hilesi!

Dilendirilen çocuklar, akıl almaz yöntemlerle vatandaşları kandırarak para kazanıyor.

19-11-2018 16:09

Haber: Hasan RAY
Şanlıurfa merkez ilçe Haliliye’de birçok çocuk tartıcılık yaparak para kazanıyor. Kimi çocuklar maddi imkânsızlıklarından dolayı aile bütçesine katkı sağlamak için bu işi yaparken kimileri de insanların duygularını istismar ederek para kazanıyor. Bu duygu sömürüsü yapan çocuklar önlerine koydukları kırık bir tartı ile para kazanmaya çalışıyor. Kırık tartıyı gören vatandaşlar, çocuklara fazladan para veriyor.
Bu yaşta bu kadar hile!
Bazı vatandaşlar bu hileci çocuklara iyi niyetlerinden dolayı para verirken kimi duyarlı vatandaşlar ise çocuk da olsa bunlara itibar edilmemesi gerektiğini belirterek, çocukları kullanan ailelerine tepki gösterdi. Defalarca ayın çocukların bu tartı hilesi ile vatandaşı kandırdığını söyleyen Mehmet Kaya, “Bu çocukların bu hale gelmesindeki en büyük sorumlu aileleridir. Aileleri bu şekilde geleceğin yalancı ve hırsızlarının yetişmesine neden oluyor” dedi.
Ciddi bir mücadele verilmelidir
Duruma tepki gösteren bir başkan vatandaş Abdullah Karaca ise, “Toplumların geleceği ve temeli çocuklar ve gençlerdir. Ancak bizler bu çocuklara sahip çıkmayarak şimdiden bu kadar hileci ve yalancı bir toplumun oluşmasına neden oluyoruz. Bu çocuklar toplumumuzun gelecekleridir. Bunların bu şekilde yetişmesi ileri de toplum için büyük sorun teşkil ediyor. Bunlar ile ciddi bir mücadele verilmelidir” diye konuştu.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.