23-Mayıs-2019 - Perşembe

Kış Lastiği Taktırmayı Unutmayın!

Şanlıurfalı sürücüler kış mevsiminin etkisini hissettirmesiyle birlikte kış lastiği taktırmaya başladı.

22-11-2018 14:51

Haber: HASAN RAY / URFADASİN.COM

1 Aralık'ta başlayacak olan zorunlu kış lastiği uygulaması öncesi Şanlıurfalı sürücüler, kış lastiği takmak için lastikçilerin yolunu tuttu.  Şanlıurfa’da lastikçiler, sürücülerin kış lastiği taleplerini karşılamakta şimdiden zorlanmaya başladıklarını söyledi. Kış lastiğine olan talebin artmasının olumlu bir gelişme olduğunu söyleyen lastikçiler, “Bu lastik uygulaması sürücülerin ve trafiğin can güvenliği için çok önem araz ediyor” dedi.

Zorunlu hale geldi

2017 yılında uygulanmaya başlanan zorunlu kış lastiği uygulaması, lastik sektörünü bu yıl da şimdiden hareketlendirdi. Uygulamanın 1 Aralık'ta başlayacak olmasından dolayı lastik temin etmek isteyen sürücüler, lastikçilere adeta akın etmeye başladı. Aracına kış lastiği takmak için gelen sürücülerden Bilal Seymen, “Bu kış lastiği uygulaması bizim can güvenliğimiz açısından oldukça önemlidir” dedi.

Yaz lastikleri kış aylarında sıkıntı yaratıyor

Kış aylarında yaz lastiklerinin yolu iyi tutmadığını söyleyen Bilal Seymen, “Bu yasa bana göre çok iyi ve yerinde bir yasadır. Biz sürücüler bu yasa sayesinde kış lastiği takarak can güvenliğimizi sağlıyoruz. Bu sayede araçlarımız daha yol tutuyor ve bu da olası kazaların önüne geçilmesini sağlıyor. Yani neresinden bakarsanız bakın; kış lastiği uygulaması yerinde bir uygulamadır.” diye konuştu.

Lastikçiler uyardı

Şanlıurfa’da uzun yıllardan beri lastik sektöründe hizmet veren Müslüm Akbaş, “Kış lastiği uygulaması sürücülerimizin can güvenliği açısından çok önem arz ediyor. Biz lastikçiler sürücülerin bir n önce lastiklerini değiştirmelerini öneriyor. Bu konuda alınana kararlar ve bu kararlar neticesinde kendilerine cezai işlem de uygulanacaktır. Sürücülerimize bir an önce lastiklerini değiştirmeleri konuşanda tavsiyelerde bulunuyoruz” şeklinde konuştu.

Araç güvenilir hale geliyor

Kış lastiğinin araçları daha güvenilir bir seyahate hazırladığını söyleyen Akbaş, “Hava sıcaklığının düşük derecelerin altında düşmesiyle kış lastiğinin kullanılması aracın yol tutuşunu arttırır. Araçların manevra kabiliyetini arttırır ancak sürücülerimiz buna güvenip aşırı hız da yapmasınlar. Çünkü her aracın belli bir manevra kabiliyeti var. Bunun üzerine çıkılırsa kış lastiği de bir işe yaramaz” ifadelerini kullandı.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.