“BİZE EVLATLARIMIZSINIZ DEYİP BU MUAMELEYİ YAPAMAZSINIZ”

Soğuk havada üniversite öğrencilerinin kapı önüne konulmasına kızlardan bazıları sosyal medyada seslerini duyurmaya çalıştı. Kız öğrenciler “Bize evlatlarımızsınız deyip bu muameleyi yapamazsınız” dedi.

Yurttaki kızların çıkarılıp Osmanbey Kampüsünde bulunan Hacer Ana Kız Yurduna gönderileceği öğrenilirken Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Eren protesto üzerine yurda gelerek eylemi sonlandırdı.

Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Eren yaptığı açıklamada, yurdunun bodrum katındaki taşıyıcı kolanların taşıyıcı özelliğini kaybettiğini ve hemen tahliye edilmesi gerektiğini belirterek şunları söyledi; 

“Dün Mehmet Akif İnan erkek öğrenci yurdunun yurt müdürü bize aşağı bodrum katında bir tadilat olması gerektiğini onunla ilgili bir çalışma yapmamızı istedi. 

Tadilat nedir diye gidip bakayım dedim. Gittim baktım taşıyıcı kolanlar taşıyıcılık özelliğini kaybetmiş. Eski bir bina 50 yıllık. Hemen akabinde ben oradayken çevre şehircilik müdürlüğünden teknik elemanlar getirdim. 

Eyyübiye Belediyesi’nden Şanlıurfalılara Kandil Lokması ve Şerbet İkramı Eyyübiye Belediyesi’nden Şanlıurfalılara Kandil Lokması ve Şerbet İkramı

O kolonların taşıyıcılık özelliğini kaybettiğini ve hemen oranın tahliye edilmesi gerektiğini söyledi gelen teknik ekip. Hızlı bir şekilde teknik ekiplerden rapor aldım. Raporda hemen oranın tahliye edilmesi gerekiyor. En ufak bir şey de orası hemen yana yatar. Tahliye kararına vardık çünkü insan önemli”