Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Komiser Yardımcısı Şükrü Can Kayadibi'nin (28) olayında teröristlere yardım ve yataklıkta bulunan kod adı Balıkçı Nuri olan firari Nuri Çiftçi (64) Pençe Kılıç Hava Harekatı kapsamında Suriye’nin Ayn El Arap kentinde F16 savaş uçakları tarafından imha edilen askeri karargahta ölü ele geçirildi.

Halfeti’deki çatışmada teröristlere yer temininde bulunduğu iddiasıyla aranan firari Nuri Çiftçi’nin (64) yasa dışı yollarla Suriye’nin Ayn El Arap kentine saklandığı ortaya çıktı. 

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen Irak ve Suriye’nin kuzeyine yönelik gerçekleştirilen Pençe-Kılıç Hava Harekatında SİHA ve İHA’lar tarafından vurulan mevzilerde firari Nuri Çiftçi de öldürüldü.

Haliliye Belediyesi’nin Gönülleri Isıtan Çorba İkramı Başladı  Haliliye Belediyesi’nin Gönülleri Isıtan Çorba İkramı Başladı 

18 Mayıs 2019 tarihinde Halfeti ilçesine bağlı Dergili Mahallesi'nde terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda yaşanan çatışmada özel harekatta görevli Komiser Yardımcısı Şükrü Can Kayadibi şehit olmuştu. Polis memurları Mahmut Aykal ve Ramazan Kaya ise yaralanmıştı.  Operasyonda 2 terörist ise etkisiz hale getirilmişti. Çıkan çatışmanın ardından gözaltına alınan 8 kişi tutuklanmıştı.