Konya Karatay Obruk Köyünden Bakın Ne Cevap Geldi

21-07-2021 19:00

Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçesinden, Konya’nın Karatay ilçesi Obruk Köyü’ne Mevsimlik Tarım İşçisi olarak gidenlerin geçtiğimiz günlerde çadırlarının suyunun kesildiğinin gündeme gelmesine o köyden cevap geldi.

İŞTE MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNE VERİLEN HİZMETLER

Konya Karatay İlçesi’nden Obruk Köyü Muhtarı Reşit Dağlı, Urfadasın haber sitesine ulaşarak, Şanlıurfa’dan köylerine Mevsimlik Tarım İşçisi olarak gelenlere yaptıkları hizmetleri anlattı. Mevsimlik tarım işçilerinin sularının Obruk Köyü tarafından kesildiğinin doğru olmadığını söyleyen muhtar Reşit Dağlı, kendi köylerinin aldığı her hizmetin aynısını çadırda kalan işçilerin de aldığını hatırlattı. Mevsimlik Tarım İşçilerinin kaldığı çadırların olduğu yere Ziraat Odası Başkanlığı’nın girişimleriyle, Karatay Belediyesi’nin tatlı su tankı kurduğunu, WC’ler yaptırdığını, Çöp Konteynırları yerleştirdiğini ifade eden Obruk Köyü Muhtarı Reşit Dağlı, çadırlarda kalan çocuklara çeşitli aktiviteler bile yaptıklarını anlattı.

KARDEŞÇE YAŞADIĞIMIZIN BİLİNMESİNİ İSTERİZ

Bölgelerine mevsimlik tarım işçisi olarak gelen Urfalı, Karslı, Diyarbakırlı ve Siirtli vatandaşlarla hiçbir problemlerinin olmadığının altını çizen Reşit Dağlı “Bir ayrım yapmadığımızı, bu topraklarda hep birlikte kardeşçe yaşadığımızın bilinmesini isterim. 

ONLARLA SUYUMUZU DA PAYLAŞIYORUZ, AKTİVİTELER DE YAPIYORUZ

Bizim bölgemizde Mevsimlik Tarım İşçilerimizin çocuklarının suyu kesmiş olduğu veya arızaya sebep veren bir durum yaşandı. Bu su meselesinin gündeme çarpıtılarak getirilmesine çok üzüldük. Biz, tarım işçilerimizin sürekli yanındayız ve tarım işçilerimizle suyumuzu paylaşıyoruz.  Çadırda kalan çocuklara çeşitli aktiviteler yaptırıyoruz. Onların yanında olduğumuzu gösteriyoruz. 

KÖYÜMÜZÜN İTİBARSIZLAŞTIRILMAK İSTENMESİNİ KABUL ETMİYORUZ

Ancak çadırların suyunun kesildiği yönündeki iddia doğru değildir. Bu iddia ile bölgemizin itibarsızlaştırılmaya çalışılması bizleri üzmüştür. Bu iddianın doğru olmadığının bilinmesini isteriz.  Gerçekler yukarda anlattıklarımızdan ibarettir.”ifadelerini kullandı

İŞTE KONYA -KARATAY -OBRUK KÖYÜ İLE İLGİLİ GÜNDEME GELEN O HABERİN LİNKİ TIKLAYIN

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.