03-Aralık-2020 - Perşembe

Kuaförler Can Çekişiyor !

Koronavirüs salgını süreci tüm iş kollarını etkilediği gibi kuaförleri de olumsuz yönde etkiledi.

27-10-2020 00:02

Türkiye genelinde olduğu gibi Şanlıurfa’da vatandaşlar, ‘koronavirüs’ korkusu nedeniyle kuaför ve berberlere adım atmıyor. ‘Virüs kaparım’ korkusuyla berber ve kuaförleri tercih etmeyen vatandaşlar, aldıkları makinelerle evlerinde tıraş oluyor. Bu nedenle zor günler yaşayan kuaför ve berberler, virüs salgını ve normalleşme sürecinden olumsuz yönde etkilendi.
Güzellik Uzmanı Murat Karataş, Urfadasin.com’a yaptığı açıklamada,”Bu süreçten en çok etkilenen kuaförler oldu. Medyada çıkan kuaförler şöyledir böyledir gibi yayınlar bizim işlerimizi çok sekteye uğrattı.

SÖYLENTİLER İŞLERİMİZİ KIRIYOR
Zabıtaların günde 2-3 defa denetlemesine rağmen halen bu açıklamalar yapılıyor. Kuaförlerde bizim kullandığımız boyalarda oksidan dediğimiz maddeler bulunur. Haftalık olması imkânsız kuaförler olsun kafeler olsun. Buralarda salgın hastalık var diye. Bu söylentiler işlerimizin kırılmasına iş olmamasını devir. Neden oluyor?

DESTEKLER İŞİMİZİ GÖRMÜYOR !
Kira ve prim desteğinde gerekenler yapıldı. Ama yeterli değil işimizi tam görmüyor. Şu aşamada eleman çıkartamıyoruz. Sigortalar birikti. Kira desteği yok.

ESNAF NEREYE KADAR DAYANACAK BİLMİYORUM
Vatandaşlara çağrımız sosyal mesafe dikkat ediyoruz. hijyen kurallarına en fazla dikkat ediyoruz. Randevu ile çalıştığımız için herhangi bir sıkıntımız yok. Testlerimiz yapılıyor.” ifadelerine yer verdi.

Zeki Altundağ              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.