27-Şubat-2021 - Cumartesi

Levent Üzümcü, Urfa Davetini Kabul Etmedi Ama Bakın Neden 

Şanlıurfa’ya davet edilen Tiyatro sanatçısı Levent Üzümcü, bu daveti kabul etmedi. Daveti kabul etmemesinin nedenini Şanlıurfa’nın siyasi tercihinden memnun olmamasına bağladı.

16-01-2021 21:12

Tiyatro Sanatçısı Levent Üzümcü, Gaziantep’e gittiğinde yaşadığı sahne engelini örnek gösterdi.Şanlıurfa’ya gelme teklifini kabul etmemesinde bu yaşadıklarını bir daha yaşamamak istememesine bağladı.Bunda da Şanlıurfa'nın siyasi tercihinin etkili olduğuna işaret etti. 

Dünyaya Açılan Söyleşiler etkinliğimizde 16.01.2021 Cumartesi günü saat 19.00’da Girne Kolejleri Eğitim Direktörü Emre Orhan’ın moderatörlüğünde, ünlü tiyatro oyuncusu Levent Üzümcü ile lise öğrencileri ''Tiyatro ve Edebiyat'' söyleşisinde bulundu. Bu söyleşide Şanlıurfa Girne Koleji Genel Müdürü Emin Karahan, Tiyatro Sanatçısı Levent Üzümcü’yü Şanlıurfa’ya davet etti. ZOOM Canlı yayında bu teklife sıcak bakmayan Levent Üzümcü, gelmek istememesinin nedenini Şanlıurfa’nın siyasi tercihine bağladı.  Girne kolejli gençlere, Edebiyat ve tiyatronun insan yaşamındaki önemini anlatan Levent Üzümcü, insan dışındaki diğer canlılara fayda mülahazası gözetmeden bakılması gerektiğini vurguladı 

Programda, tiyatro oyunu yazıp yazmadığı, hiç unutamadığı anısı, siyasete atılıp atılmayacağı da soruldu.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.