19-Ocak-2022 - Çarşamba

Mağdur İşçilerin Kadro Sorunu Meclise Sunulacak

Kamu çalışanlarının kadro sorunu MHP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz tarafından meclise sunulacak.

23-09-2018 13:39

Kamu çalışanları platformu Şanlıurfa il temsilcisi M.Nuri Kaplan; tüm kurumlarda yemekhane, laboratuar, görüntüleme, şoför HBYS, TYP,  ASM olarak çalışan ve %70'e takılan 696 KHK ile mağdur olan taşeronların durumunu özetleyen dosyayı Milliyetçi Hareket Partisi(MHP )Şanlıurfa milletvekili ve MYK üyesi olan İbrahim Özyavuz'a teslim etti. Kaplan, %70'e takılan ve mağdur olan işçilerin sorunlarını sözlü olarak dile getirdikten sonra Vekil Özyavuz'a dosya (taslak) halinde teslim etti.
Vekil ve MYK üyesi Özyavuz, 1 ekimde  açılacak olan mecliste Milliyetçi Hareket Partisi olarak  tüm mağduriyetleri ve seçim beyannamesinde bulunan kadro alamayan  taşeronların kadroya alınması için yasa teklifi vereceklerini ifade etti. Özyavuz, MHP'nin getireceği bu Yasa teklifine diğer siyasi partilerin de destek vermeleri gerektiğini sözlerine ekledi.
Şanlıurfa kamu çalışanları platformu il temsilcisi M.Nuri Kaplan ise konu ile ilgili, Milliyetçi Hareket Partisine (MHP) ve Vekil Özyavuz'a hem 696 KHK’lardan dolayı mağdur olan işçilerin haklarını dile getirip savundukları için hem de Şanlıurfa'nın sıkıntılarını çözüm ürettiği için teşekkür etti. Kaplan  meclise gelecek olan yasanın diğer siyasi partilerin de destek vermeleri gerektiğini söyleyerek hangi partinin gerçek anlamda işçilerin yanında olduklarını belirtmelerini ve işçiler için ne yapacaklarını göstermeleri gerektiğini belirtti.
 

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.
Mustafa
Hbys bilgi işlemciler olarak 10 aydır kadroda kapsam dışı bırakılmanın mağduriyetini yaşıyoruzm. Sayın vekilim sizlerin desteğiyle bu mağduriyet en kısa zamanda çözülecek. Desteğiniz icin teşekkür ederiz.