Şanlıurfa’da coşkulu karşılanan İYİ Parti Genel Başkanı Akşener,  kanaat önderleri ve iş insanlarıyla bir araya geldiği toplantıya yaklaşık 500 kişi katıldı

Akşener’in toplantısına Arap, Kürt kesimden de çok sayıda katılımın olduğu görüldü. Partiye katılacak olması beklenen aşiretlerin ise genel merkezde yapılacak törenle gerçekleşeceği öğrenildi.

İYİ Parti Mali İşler Başkanı Ümit Dikbayır, İYİ Parti Ortadoğu Politikaları Başkanı Salim Ensarioğlu, İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale  ile birlikte Şanlıurfa’daki temaslarından memnun ayrılan Meral Akşener’in ardından kentte “İYİ Partide çok büyük değişimler olacak. Eli kulağında. Hiçbir gelişme kimseyi şaşırtmasın. Hadi canım, bu da mı demeyin sakın. Evet o da.” şeklinde yorumlar yapıldı.

GENEL BAŞKANIMIZ COŞKULU KARŞILANDI MEMNUN AYRILDI

İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı Urfadasın haber sitesine yaptığı açıklamada “Genel başkanımız Urfa’da coşkulu karşılandığı gibi coşkulu da uğurlandı. Urfa’dan da gayet memnun ayrıldı. Kanaat önderleri, iş insanları ve STK temsilcileri toplantımıza yoğun ilgi gösterdi. Hepsine tek tek teşekkür ediyorum. Toplantıya her kesimden katılım oldu. Biz her kesimden insan bizm partide kendine yer bulabilir ve kendini ifade edebilir. Biz böyle bir partiyiz.  Ve Allah’a çok şükür partimiz büyümeye hızla devam ediyor. Halkın teveccühü genel başkanımıza, partimize memnuniyet verici düzeyde. Bunu genel başkanımızın Urfa temaslarında da görüldü. ” dedi.

HDP Yönetimi STK ve Vatandaşlar İle Bir Araya Geldi HDP Yönetimi STK ve Vatandaşlar İle Bir Araya Geldi

“İSTİFA ETMEDİM GÖREVİMİN BAŞINDAYIM” 

Meral Akşener’in Şanlıurfa’da programları devam ederken “İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı istifa ediyor “ paylaşımlarına ise Çakmaklı “Bunlar algıdan başka bir şey değil. Ben görevimin başındayım. İYİ Parti her geçen gün büyüyor. Bir iken bin olduk. Bin iken milyonlar olduk.” İfadelerini kullandı.

CEVHERİ’NİN İSTİFASINI NASIL DEĞERLENDİRDİ?

İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı, Mahmut Cevheri’nin İYİ Parti’den istifa etmesiyle ilgili de “Sayın Cevheri’nin istifa etmesi kendi tercihidir. Saygı duymak gerekir. Ancak Cevheri’nin İyi Parti’den istifa etmesi İYİ Parti’ye eksi olarak yansımaz. Sayın Cevheri partimizden ayrılınca da İyi Parti yok olmaz. İYİ Parti Sayın Cevheri ile var olmadı ki o gidince yok olsun.” değerlendirmesinde bulundu.