Metrolife Hastanesi’nden Başarılı Operasyon

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en önemli sağlık merkezlerinden olan Özel Metrolife Hastanesi başarılı operasyonlara imza atmaya devam ediyor. Hastane yaptığı son operasyonla adından sıkça söz ettirecek.

04-06-2021 18:53

Özel Metrolife Hastanesi Çocuk Cerrahisi Op. Dr. Ali Suat Erkoç, Urfadasin.com’a yaptığı açıklamada, yeni doğan bir bebekte apandisit ameliyatı yaptıklarını söyledi.
‘ULUSAL BİR DERGİDE YAYINLAMAYI PLANLIYORUZ’
Türkiye’de nadir yapılan bir ameliyat yaptıklarını belirten Erkoç,”Metrolife Hastanesi olarak yenidoğan ameliyatlarını çok yapan bir hastaneyiz. SGK kayıtlarına göre bir hekim olarak Türkiye'de yenidoğanda en fazla yeni doğan bebeklerin kalıtsal sorunlardan cerrahi problemlerini ameliyat ediyoruz. Geçenlerde bu durumla ilgili bir vaka ile karşılaştık. Çocuk prematüre ile 31 haftalıktı. Apandisit yetişkin insanlarda olur. Apandisit bulgu vermesi ancak yetişkin insanlarda olur. Hasta hastaneye geldiği zaman bağırsaklarında bir delinme olduğunu gördük. Hastayı açtığımızda apandisitin periferi olduğunu gördük. Bu durum nadir görülen bir olay, hem yenidoğanda hem de apandisitin olması. Hem de apandisitin delinmesi bizim açımızdan çok ilginç bir vakaydı. Resimlerini çektik, ulusal bir dergide yayınlamayı planlıyoruz.”diye konuştu.

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.